Recese, nebo kvantitativní uvolňování, tomuto sektoru je to jedno! Zbrojařský boom pokračuje
|

Recese, nebo kvantitativní uvolňování, tomuto sektoru je to jedno! Zbrojařský boom pokračuje

Minulý týden společnost Sturm Ruger & Co. oznámila, že nebude přijímat další objednávky, dokud neuspokojí ty současné. Ty se jí totiž nahromadily navzdory tomu, že se společnost snaží navyšovat produkci. Lepší vzkaz investorům snad ani nemohla vyslat. Výrobce pušek, pistolí a revolverů plánuje přijímat objednávky znovu od konce května. Americký zbrojní průmysl se zkrátka budoucnosti nemusí bát.

Americká ekonomika Sektory Světové akcie Zbraně
Sturm Ruger & Company

Akcie Sturm Ruger po zveřejnění zprávy za jediný den posílily o 13 %. Konkurenční Smith & Wesson Holding na trhu zhodnotil o 11 %, když zvýšil své odhady tržeb za fiskální rok 2012.

Vyzbrojte se na recesi

Výrobci zbraní sotva pocítili poslední americkou recesi. od roku 2008 celý sektor téměř konstantně roste. Američané mají právo vlastnit zbraň, což výrobcům ručních zbraní hraje do not. Koupit se už zase dají i ve Walmartu.

Roste o poptávka ze strany sportovních střelců - v lednu šlo o meziroční růst o zhruba 17 %. Podle tamní asociace sportovní střelby se dá letos čekat další posílení poptávky. Američané totiž mají nejen právo na zbraň, ale jsou zvyklí se také ve střelbě zdokonalovat. Tento trend potvrzuje i největší výrobce komerčních ručních zbraní a munice Freedom Group.

Akcie výrobců zbraní jsou proto nadále zajímavou investiční variantou. Fed v čele s Benem Bernankem možná spustí další kvantitativní uvolňování, poptávka po zbraních, a tedy i tržby výrobců, mají ovšem nakročeno k růstu bez ohledu na americké tiskárny peněz.

3 důvody, proč je QE3 stále ve hře
Trhy budou po dlouhé růstové cestě prvním čtvrtletím potřebovat stimulaci. Tou se může stát třetí kolo kvantitativního uvolňování (QE3), které nejenže může udržet růst akcií, ale především pomoci americké ekonomice dostat se na úroveň, kterou měla před krizí. Tak to ve svém aktuálním komentáři vidí analytici z Goldman Sachs.

Zdroj: Marketwatch.com