Dubnový dividendový kalendář amerických akcií
|

Dubnový dividendový kalendář amerických akcií

Dividendy jsou obecně pro investory velmi lákavým soustem. Někteří kupují společnosti s vysokým dividendovým výnosem, drží je dlouhodobě a těší se z obdržených dividend, jiní kupují společnosti třeba týden nebo dva před rozhodným dnem, spoléhají na to, že titul do té doby poroste a těsně před dnem "D" titul prodají, nebo ho prodají až po rozhodném dni a spoléhají na to, že nárůst z předešlého období jim pokryje pokles po dni ex a participují "pouze" na dividendě.

Světové akcie Dividendy

Poslední zmiňované technice obchodování říkáme "Buying Dividends". Je to proces nákupu akcií před datem ex-dividend a prodej akcií krátce po datu ex, zhruba za stejnou cenu, ale stále s nárokem na dividendu. Tato technika obecně funguje pouze v býčím trhu.

Aby vzniklo právo na dividendu, musíte koupit akcie před ex-dividend dnem a nemůžete ji prodat dříve než po datu ex. Ex-dividend date je tak první den, kdy je možné prodat akcie, aniž bychom ztratili nárok na výplatu dividendy, nebo první den, kdy kupující nemá již nárok na nejbližší dividendu. V tento den se cena akcie obvykle sníží o vyplácenou dividendu.

Dividendový kalendář amerických firem v dubnu 2012

Kompletní dividendový kalendář najdete na serveru Akcieatrhy.cz