Akcie: Býci se opírají o tento graf
|

Akcie: Býci se opírají o tento graf

Navzdory několika nepovedeným dnům se tábor akciových býků má stále o co opřít. Jak ukazuje graf, velcí investoři (Citigroup oslovila 115 velkých institucionálních hráčů) mají akcie v hledáčku a plánují do nich teprve začít výrazněji investovat. Není se co divit - jak upozorňuje Thomas Lee z JPMorgan, na akciové rally, která začala v březnu 2009, se drobní investoři sdružení v podílových fondech podíleli jen minimálně. Nízký objem obchodů proto považuje za býčí signál.

Býčí trh Světové akcie
Kam by nyní investovali velcí investoři?

Adam Parker z Morgan Stanley je medvěd jako hrom
Mezi velké medvědy na akciovém trhu se v úterý zařadil hlavní stratég Morgan Stanley Adam Parker. Americké akcie mu daly v úterý za pravdu, ztratily hodně přes procento. Proč v současnosti nevěří v další růst akcií?

Italské a španělské výnosy rostou. Přesto nakupujte akcie, radí stratég
Michael Block, hlavní akciový stratég Phoenix Partners Group, považuje poslední poklesy na akciových trzích za příležitost najít a pochopit ty akcie, které mají zdravý základ. Ekonomické údaje ze Spojených států jsou horší, výnosy dluhopisů ve Španělsku nebi v Itálii znovu rostou, Block ovšem zůstává v klidu. A ví proč.

Zdroj: Citi Investment Research and Analysis