E4U: Nováček na pražské burze plní sliby a vyplácí znovu atraktivní dividendu
|

E4U: Nováček na pražské burze plní sliby a vyplácí znovu atraktivní dividendu

Valná hromada společnosti E4U, která se zaměřuje na výrobu energie z obnovitelných zdrojů, rozhodla o vyplacení dividendy 5,60 Kč na akcii, což při středeční zavírací ceně akcií E4U na pražské burze (70 Kč) představuje hrubý dividendový výnos 8 %.

Akcie ČR Dividendy Solární energie E4U

Společnost, která v roce 2011 jako jediná vstoupila na Burzu cenných papírů Praha, vyplatila již loni dividendu ve stejné výši. Méně než osm měsíců po burzovním listingu dochází ke schválení další výplaty dividendy 5,60 Kč na akcii podle schváleného splátkového kalendáře:

24. 5. 2012 rozhodný den pro výplatu první části dividendy za rok 2012

31. 5. 2012 výplata první části dividendy (2,80 Kč)

23. 11. 2012 rozhodný den pro výplatu druhé části dividendy za rok 2012

30. 11. 2012 výplata druhé části dividendy (2,80 Kč)

Stabilní dividendová politika patří mezi nejvyšší priority společnosti. E4U byla první společností v České republice, která již loni vyplácela dividendy všem akcionářům bezhotovostně prostřednictvím Centrálního depozitáře cenných papírů. Stejně tomu bude v letošním roce. Další informace včetně výroční zprávy budou zveřejněny do konce dubna.

E4U: Defenzivní dividendová akcie, která se recese vůbec nebojí
Obnovitelné zdroje se dají považovat za relativně konzervativní byznys, kde je do značné míry předem známo, kolik daná investice vydělá, říká Aleš Jelínek, člen představenstva provozovatele fotovoltaických elektráren E4U, která se letos stala jedinou novou společností na parketu pražské burzy. E4U svým akcionářům již stihla letos vyplatit zajímavou dividendu, začala se obchodovat i na burze ve Stuttgartu, pro investory chystá novinky, a navíc je podle managementu její současná kurzová úroveň velice nízká.
Zdroj: E4U