Týden na trzích podle burzovních grafů: Začátek kvartálu ovládli medvědi, v pondělí se hraje o hodně
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Začátek kvartálu ovládli medvědi, v pondělí se hraje o hodně

Druhé čtvrtletí začalo výrazným růstem a ceny se na indexu S&P 500 i na indexech Dow a S&P 100 přiblížily k maximům z roku 2008. V úterý začal sestup, který podpořilo několik faktorů: překoupené podmínky, negativní zprávy z Evropy a úterní zápis z jednání FOMC, podle kterého Fed v nejbližší době neuvažuje o dalším kvantitativním uvolňování.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Index S&P 500 zůstal nad supportem 1 385 až 1 390, neprolomil ho ani při třídenním sestupu. Další silný support je v zóně 1 370, kde byla rezistence od konce února do začátku března. Následuje další silný support na hladině 1 340, kde byla rezistence na konci ledna; je zde i rostoucí trendová čára, která definuje býčí trh. Pokud trh začne klesat, ale supporty zůstanou v platnosti, dostaneme střednědobý negativní signál. Pokud index uzavře pod 1 340, celkový výhled se změní na medvědí.

Páteční zpráva o počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství za březen byla výrazným zklamáním. V pátek byly americké trhy zavřené, ale hodnota S&P 500 futures kontraktů sestoupila pod support 1 385 až 1 390. Zcela jistě nás čeká volatilní pondělí a je otázkou, který support vydrží. Minulý týden byly objemy obchodů i při poklesu jen mírně nad průměrem. Příští týden budou velmi důležité indikace Fedu, béžová kniha a objemy obchodů, které při korekci uvidíme.

S&P 500 denní graf

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX

Index volatility VIX ve středu a ve čtvrtek intradenně vystoupal nad 17 a vrátil se do rozpětí 14 až 17. VIX podporuje býčí vývoj na akciovém trhu. V pondělí pravděpodobně při poklesu na trzích uzavře nad 17. Pokud se v následujících dnech začne na indexu formovat rostoucí trend, bude to pro akcie negativní signál.

VIX - technická analýza

Závěr: Graf indexu S&P 500 zůstává v býčím nastavení a dokud supporty zůstanou v platnosti, mají býci navrch. Index S&P 500 zůstal nad supportem 1 385 až 1 390 a neprolomil ho ani při třídenním sestupu. Pondělní obchodování po špatné zprávě z trhu práce ukáže, které supporty zůstanou v platnosti. Výhled by se změnil na medvědí při neudržení supportu 1 340.