Klienti ČP INVEST mají informace o svých fondech stále "po ruce"
|

Klienti ČP INVEST mají informace o svých fondech stále "po ruce"

Investiční společnost ČP INVEST, která je součástí mezinárodní finanční skupiny Generali PPF Holding, přináší svým klientům novou mobilní aplikaci. Ta nabízí uživatelům interaktivní podporu pro správu portfolia. Součástí aplikace je možnost nastavit automatické upozornění při předem zadaném růstu či poklesu hodnoty vybraného fondu. Klient tak má dokonalý přehled o vývoji svých investic.

Mobilní telefony
Mobilní aplikace ČP Invest

Investiční společnost ČP INVEST dává jako jedna z prvních investičních společností svým klientům k dispozici mobilní aplikaci, díky které budou moci sledovat své portfolio prostřednictvím mobilního telefonu.

Součástí aplikace je modul pro sledování kurzů jednotlivých fondů, které společnost ČP INVEST nabízí. Modul je doplněn Push notifikací v případě nárůstu nebo poklesu hodnoty kurzu fondu přes uživatelem určenou hranici. Upozornění lze nastavit také na denní výkyvy, celou historii pohybu je možné sledovat na grafu.

Druhou důležitou součástí je kanál pro distribuci infolistů (měsíčních souhrnných informací) k jednotlivým fondům, jenž uživatele rychle a stručně obeznámí se současným děním na trhu. Je doplněn možností odebírat souhrnné dvoutýdenní komentáře o vývoji kapitálových trhů.

"Aplikace ČP INVEST je v první fázi určena všem klientům společnosti ČP INVEST, kteří chtějí mít informace o svých investicích neustále na dosah," říká Alexandra Hájková, ředitelka marketingu ČP INVEST. "Mobilní aplikace je po kompletním redesignu webových stránek a úpravě vizualizace majetkového účtu dalším krokem v rozšiřování nabídky klientských služeb v souladu s aktuálními trendy."

Aplikace je vyvinuta pro operační systém mobilních telefonů iPhone a pro operační systém Android. Aktuálně je dostupná v české a slovenské jazykové mutaci.

"Jako největší výhodu této aplikace vnímám funkci automatického upozornění na určitý růst nebo pokles kurzu podílového fondu. Díky tomu mají klienti informace o svém majetku stále po ruce, a mohou tak pružně reagovat na výkyvy na finančních trzích. Nic důležitého jim neunikne. Mít správné informace k dispozici v tu pravou chvíli, je v investování to nejdůležitější," doplňuje Michal Valentík, hlavní investiční stratég ČP INVEST.

Spolu se spuštěním nové služby startuje také soutěž pro klienty "Medardova trefa aneb předpověď finančního počasí". V rámci ní se bude tipovat, kolik stupňů bude na Medarda (8. června 2012) a zda bude ve stejný den cena zlata vyšší než 1 700 USD za trojskou unci. V soutěži budou zvýhodněni klienti ČP INVEST, kteří si stáhnou mobilní aplikaci, a to proto, že nemusejí odpovídat na druhou otázku. Soutěžící s nejpřesnějšími tipy budou odměněni cestovatelskými zážitky v celkové hodnotě 100 000 Kč.