Philip Morris ČR: V prvním kvartálu 2012 vzrostly tržby dividendové hvězdy o 16 %
|

Philip Morris ČR: V prvním kvartálu 2012 vzrostly tržby dividendové hvězdy o 16 %

Společnost Philip Morris oznámila tržby a prodeje v jednotlivých segmentech za 1. čtvrtletí 2012. Výsledky byly v souladu s odhady České spořitelny. Konsolidované výnosy vzrostly o 16 % na 2,88 miliardy Kč (vs. odhad 2,95 miliardy). Byly vyšší zejména díky vyšším cenám cigaret v ČR a SR, solidnímu mixu na Slovensku a vyšším dodávkám do dalších zemí, kde působí mateřská Philip Morris International. Nárůst tržeb byl částečně kompenzován nepříznivým složením prodejů v ČR.

Philip Morris ČR Akcie ČR Tabák a cigarety Výsledková sezóna
Philip Morris ČR - hospodářské výsledky za 1Q2012

Podle společnosti ACNielsen se tržní podíl PMČR v České republice v 1Q2012 snížil o 2,3 procentního bodu na 51,1 % a prodeje klesly o 6 % na 2,01 miliardy cigaret. Tržby z exportu se meziročně zvýšily o 38,1 %.

PMČR představila pouze příjmy, podíl na trhu a dodávky za první kvartál. Česká spořitelna nepředpokládá žádné zlepšení marží, a to kvůli zvýšení DPH v letošním roce. Růst exportu je dobrou zprávou, nicméně export je segment s nejnižší marží.

Philip Morris ČR: Zisk i dividendy kvůli daním budou trpět
České ministerstvo financí plánuje od roku 2014 zvýšit spotřební daň z cigaret. Odhaduje se, že by zvýšení daně zdražilo cenu krabičky cigaret zhruba o 7 korun. Jak by to ovlivnilo zisk a dividendu společnosti Philip Morris ČR, která drží zhruba 50% podíl na českém tabákovém trhu?

Zdroj: Česká spořitelna