Tyto akcie milují hedgeoví manažeři
|

Tyto akcie milují hedgeoví manažeři

Společnost Goldman Sachs zveřejnila pravidelnou zprávu Hedge Fund Tracker, v níž podrobně zkoumá portfolia 700 největších hedgeových fondů na světě a sestavuje žebříček nejpopulárnějších akcií, které tyto fondy drží. Výsledky mohou být inspirací i pro drobné investory.

Technologie Světové akcie Hedgeové fondy

Tabulka nejpopulárnějších akcií odráží stav portfolií hedgeových fondů k 31. březnu 2012. Dominantní postavení si již několik čtvrtletí v řadě udržují akcie Applu, které drží 226 hedgeových fondů. Na druhém místě je společnost Google. Na třetím místě jsou akcie společnosti Microsoft, které má v portfoliu 161 fondů. Na čtvrtém místě jsou akcie firmy Express Scripts Holding (ESRX), které drží 157 manažerů hedgeových fondů.

Akcie nejčastěji držené hedgeovými fondy

První desítce nejčastěji držených firem dominuje technologický sektor. V tabulce jsme v případě 10 největších pozic hedgeových fondů uvedli aktuální doporučení analytiků. Z výsledků je zjevné, že v drtivé většině převládá doporučení BUY.

Procentuálně je největší v případě společnosti Apple a Express Scripts Holding, kde více než 89 % oslovených analytiků doporučuje akcie nakoupit. Na druhém místě je s 86,7 % společnost Qualcomm, na třetím Google (85,7%). Nejvíce doporučení "prodat" má banka Citigroup (15,6 % analytiků).

TOP 10 akcií v portfoliích hedgeových fondů

Zdroj: Colosseum