Připomeňme si: V květnu 2012 se Hugh Hendry bál konfiskace majetku v Evropě a že Francie za rok zestátní banky
|

Připomeňme si: V květnu 2012 se Hugh Hendry bál konfiskace majetku v Evropě a že Francie za rok zestátní banky

Spoluzakladatel a ředitel Eclectica Asset Management Hugh Hendry se během diskusního panelu na Milken Institute's 2012 Global Conference rozpovídal o svém strachu z Evropy. Nejvíce se obává možné konfiskace majetku svého i klientů.

Eurozóna Sektory Politika Dluhová krize Evropské banky Francie

Podle Hendryho je budoucnost měnové unie závislá na tom, jak se podaří přežít bankovnímu systému. Jeho problémy mohou prý klidně skončit znárodňováním finančních institucí v jednotlivých zemích.

"Bojím se konfiskací," vysvětluje Hendry svou nechuť investovat v Evropě. "Jde o peníze klientů i moje vlastní. Podle mě se do roka dočkáme znárodňování bank ve Francii."

Francie nepatří k pevnému jádru eurozóny, ať bude prezidentem kdokoli
Jednou z hlavních událostí víkendu bylo bezesporu první kolo prezidentských voleb ve Francii. Jak ale tvrdí mimo jiné analytici Barclays, vliv výsledku voleb na tempo zadlužování země, dluhopisový trh nebo bankovní sektor bude minimální. Socialistický kandidát a favorit voleb François Hollande uklidňuje voliče, že na tom Francie není tak špatně, jak tvrdí média. Ale Francie na tom není ani dobře. Podle Barclays dávno nepatří do pevného jádra eurozóny.

Navzdory neochotě vkládat peníze do evropských aktiv manažer nabízí i strategii investování na starém kontinentu.

"Strategie je jasná: SHORT evropské banky a LONG evropští exportéři. Pokračující oslabování eura dále podpoří ty firmy, které jsou i v současnosti schopné obstát ve světové konkurenci," věří Hendry.

Evropa v recesi: Ani Německo v dubnu neudrželo vztyčený prapor
Indexy nákupních manažerů v Evropě ukazují, že byl duben opravdu hodně špatným měsícem. Klesaly napříč kontinentem (s výjimkou rozvíjejících se ekonomik Turecka a Ruska), hranice 50 bodů, která odděluje pokles od růstu, se pro většinu zemí stala nesplnitelným přáním. Pohled na několik grafů řekne více.
Zdroj: Zero Hedge