Citigroup: Zlato se do roka dostane na 2 400 USD za unci
|

Citigroup: Zlato se do roka dostane na 2 400 USD za unci

Cena zlata se delší dobu pohybuje mezi 1 600 a 1 700 USD za trojskou unci. Technický analytik Citigroup Tom Fitzpatrick považuje současný vývoj za velice podobný situaci z roku 2006. I tehdy se totiž cena delší dobu vyvíjela "do strany" a v době krize mohla následně vystřelit vzhůru. Podobný vývoj předpokládá nyní.

Komodity Zlato Býčí trh

"Dlouhodobě se mohou ceny zlata dostat až na 3 400 USD za unci," tvrdí Fitzpatrick. "Pro příštích 12 měsíců pak máme cílovou cenu nastavenou na 2 400 USD."

Na rozdíl od většiny zlatých býků Fitzpatrick nezatracuje ani americký dolar. "Zlato v posledních deseti letech zdražovalo ve většině měn. Dolar v tomto období spíše klesal, ale podle nás by další léta měla být ve znamení obratu trendu a výměny pozic dolaru a eura."

Dlouhodobě by tedy zlato mělo dále posilovat jak v dolarech, tak především v eurech.

Christopher Verrone: Hledáte vítězný mix? Akcie, zlato a dolar!
Intel, Pfizer nebo Roche – příklady titulů, na které se dá i v současné době makronejistoty sázet. Akcie totiž při správném výběru stále patří mezi to zajímavější, co je teď k mání. Lovit má přitom vzhledem k současnému stavu a výhledu smysl zejména na amerických trzích, říká šéf technické analýzy ve společnosti Strategas Christopher Verrone.

Bublina jako vyšitá: Zlato patří do sejfu, ale zaplatíte s ním jen výjimečně!
Je zlato měna jako každá jiná? Felix Salmon z Reuters hledal odpověď. Když chtěl gramem zlata (v té době zhruba 53 USD) zaplatit v hračkářství, za známky nebo za basu piv, se zlou se potázal. Z hračkářství ho dokonce nechali vyvést ochrankou. Až správný byznysmen na Times Square byl ochoten mu za 53 USD placených "to nejbezpečnější měnou" prodat tři sendviče. A proč bublina?

Zdroj: Citigroup