Fortuna: Čtvrteční výsledky doplní výhled na letošní supersázkařské léto
|

Fortuna: Čtvrteční výsledky doplní výhled na letošní supersázkařské léto

Analytici České spořitelny předpokládají, že budou čísla Fortuny negativně ovlivněna meziročním poklesem koruny i zlotého, start online sázení v Polsku by ovšem měl sám o sobě znamenat vzpruhu pro hospodaření. Důležitý bude výhled na léto, kdy sportovní fanoušci svou chutí sázet rozhodnou o celoročním zisku Fortuny.

Pražská burza Akcie ČR Fortuna Výsledková sezóna

Celkový objem sázek by měl meziročně vzrůst o 6,3 % hlavně díky zahájení nové loterie, samotné sportovní sázky by měly být jen zhruba o 1,7 % vyšší. Sportovní sázky porostou díky zmíněnému zahájení působení v Polsku. Zbytek růstu (zhruba 5,3 milionu eur) připadá na novou loterii a stírací losy.

Polští sázkaři sázejí riskantněji než ti čeští a slovenští. Hrubá výherní marže by i proto měla poskočit z 23,2 na 26,9 %. Předpokládaná hrubá výhra by měla vzrůst meziročně o 23 %, v segmentu sportovních sázek pak o 13,8 %.

Česká spořitelna předpokládá pokles EBITDA o 32,8%. Meziročně budou výsledky celkově ovlivněny vysokou srovnávací základnou z 1Q2011 a vyššími daněmi v ČR. Hlavním tématem bude rozvoj podnikání v Polsku a výhled firmy na "velkou sportovní trojku" - hokejové mistrovství světa, fotbalové Euro a olympijské hry v Londýně.

Fortuna - odhadované výsledky za 1Q2012

Fortuna: Černý kůň pražské burzy v roce 2012
Analytik Martin Krajhanzl z České spořitelny a makléř Martin Urban z brokerjetu ČS vysvětlují, proč by se akcie Fortuny mohly stát jedním z nejúspěšnějších titulů na pražské burze v roce 2012.

Zdroj: Česká spořitelna