Akcie, se kterými lépe přečkáte současné finanční bouře
|

Akcie, se kterými lépe přečkáte současné finanční bouře

Na vašem akciovém "nákupním seznamu" by neměly chybět tři firmy, které se nemusejí starat o to, zda se některá evropská země vzdá eura se všemi důsledky podobného kroku. První dvě jsou silné společnosti se stabilní výkonností a třetí zažívá konsolidaci, což znamená, že byste měli využít příležitosti k nákupu.

Ekonomika Technologie Světové akcie

eBay

Akcie eBay svou relativně dobrou výkonností i během květnových turbulencí dokázaly, že zůstávají stále velmi atraktivní pro portfoliomanažery, kteří hledají zajištění proti současné nejistotě na trzích.

Důležitou součástí eBaye je platební systém PayPal. Nedávno firma oznámila, že k již existující síti klientů využívajících tuto technologii zařazuje dalších 15 maloobchodníků. Platit pomocí PayPal tak lze například už i u Aeropostale, J.C. Penney a Office Depot. Tržby z PayPal systému v prvním čtvrtletí rostly o 32 % a představují zhruba 40 % celkových tržeb eBaye.

Dařilo se i e-shopům. Management oznámil, že bude pracovat na zlepšení technologií, aby se zjednodušilo procházení stránek eBay.com.

eBay

Vascular Solutions

Po horších kvartálech minulého roku byl zisk za první čtvrtletí 2012 lepší než očekávaný a předpokládá se, že firma bude v nastoupeném pozitivním trendu pokračovat. Nová řada produktů přispěla k 12% růstu tržeb, což pomohlo kompenzovat pokles cen vynucený konkurencí.

Firma má silnou rozvahu s krátkodobými aktivy převyšujícími celkové závazky o 2,17 USD na akcii. Nemělo by ji ohrozit ani zhoršení makroekonomických podmínek díky její velmi nízké citlivosti na tržní poklesy.

Vascular Solutions

Cognizant Technology Solutions

Akcie zaznamenala silné výprodeje v květnu, kdy společnost snížila guidance růstu tržeb na "pouhých" 20 % za rok. Zatímco se zdá, že výdaje podniků na IT technologie zpomalují, což bude mít nepříznivý dopad na růst, silný příklon k IT outsourcingu by měl v následujících letech tržby a zisky podpořit.

Nové služby, jako například poradenství a outsourcing firemních procesů, budou dalšími podpůrnými faktory pro budoucí růst. Management svým akcionářům navíc nedávno oznámil, že program zpětných odkupů rozšiřuje na 1 miliardu USD (o 400 milionů).

Situace v Evropě je krátkodobou hrozbou. Je totiž potřeba vzít v úvahu, že tržby Cognizant Technology z Evropy i přes zhoršené makroekonomické podmínky v prvním kvartálu zaznamenaly 11% růst a dlouhodobé zisky s největší pravděpodobností krátkodobá rizika zcela zastíní.

Cognizant Technology Solutions

Zdroj: InvestorPlace.com