ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

KB: Akcie se v posledních dnech vzdálily od lokálního dna v blízkosti 3 100 Kč. Dopomohla jim k tomu zlepšená nálada v sektoru po zasedání ECB minulý týden a představeném plánu na restrukturalizaci španělských bank.

ČEZ: Akciím v posledních týdnech pomáhá blížící se rozhodný den pro nárok na výplatu dividendy z loňského zisku (45 Kč na akcii). Dividendový výnos okolo je tedy aktuálně pře 6 %. Poslední obchodní den s nárokem na dividendu je s ohledem na vypořádání obchodů ve formátu T+3 27. červen 2012.

Unipetrol: Firma plánuje ke konci roku uzavřít výrobu močoviny v Litvínově, protože měla negativní vliv na firemní ziskovost. Podle společnosti by tento krok by měl mít pozitivní vliv na EBIT v řádu desítek milionů Kč.

Telefónica C.R.: Cenu akcií společnosti podporuje probíhající zpětný odkup. Současně se blíží rozhodný den pro nárok na loňskou dividendu 27 Kč na akcii. Výplata ze snížení vlastního kapitálu (13 Kč na akcii) pravděpodobně proběhne do konce roku.

ČS: Červnová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro červnové obchodování?

Fortuna: Akcie se již obchodují bez nároku na loňskou dividendu. Z pohledu celkového výnosu společnost za poslední měsíc dosahuje pozitivní výkonnosti.

CME: Tento týden vydali analytici ČS nové doporučení. Nově doporučují akcie CME držet s roční cílovou cenou 6,1 USD na akcii, tedy nižší. I když dlouhodobé vyhlídky zůstávají silné, akcie společnosti mohou být v krátkodobém horizontu pod tlakem.

VIG: Doporučení na akcie zůstává "kupovat" s roční cílovou cenou mírně nižší (38 EUR). Pojišťovna se vůči konkurenci obchoduje podle poměru ceny a vnitřní hodnoty s diskontem a měla by v současném prostředí relativně těžit ze své silné rozvahy.

VIG: Kvalitní příběh a potenciál růstu v jinak neklidné době
Vienna Insurance Group vykázala v prvním kvartálu 2012 růst tržeb o 5,5 %, a dále poměrně silná čísla zahrnující růst pojistného o 5,5%, zisku před zdaněním o 6 %. Čistý zisk vzrostl v o 7,9 %. Akcie doporučujeme kupovat s cílovou cenou 38 eur.

Zdroj: Česká spořitelna