Vive la France! Slibovaný socialismus trhům nevoní
|

Vive la France! Slibovaný socialismus trhům nevoní

Socialisté mají ve francouzském parlamentu po víkendových volbách většinu. Dá se tedy čekat prosazování programu, se kterým uspěl i jejich kandidát Hollande v prezidentských volbách. Socialismus ovšem finančním trhům příliš nevoní. Ukazují to výnosy francouzských dluhopisů, které na rozdíl od těch německých dnes rostou, i když méně než v případě španělských a italských.

Státní dluhopisy Eurozóna Dluhová krize Francie
Výnosy 10letých státních dluhopisů Francie

Francie plánuje vydat v aukci ve čtvrtek 21. června dluhopisy až za 8,5 miliardy eur. Půjde o hodně sledovanou událost - po zasedáních 6-20 a Fedu bude možná jasněji o dalších krocích nejdůležitějších centrálních bank. Poptávka po francouzských dluhopisech a požadovaný výnos pak ukáží, zda se Francie po svých dvojích volbách přiřadila spíše ke "zdravému" jádru eurozóny, nebo se znovu Paříž na úrovni vnímaného rizika vzdaluje od Německa, Nizozemska a Rakouska, tedy eurem platících zemí, které trhy považují za bezpečné.

Připomeňme si: V květnu 2012 se Hugh Hendry bál konfiskace majetku v Evropě a že Francie za rok zestátní banky
Spoluzakladatel a ředitel Eclectica Asset Management Hugh Hendry se během diskusního panelu na Milken Institute's 2012 Global Conference rozpovídal o svém strachu z Evropy. Nejvíce se obává možné konfiskace majetku svého i klientů.

Španělsko a Francie: Ve stínu Řecka žádný chládek, ale pořádné horko
Uprostřed dalšího záchvatu paniky kolem Řecka se dostávají do pozadí příběhy dvou jiných zemí. Zemí, které představují těžší kalibr. Jsou to Španělsko a Francie. Krizi chtějí zahánět kosmetickými úpravami něčeho, co nefunguje.

Rozpad eurozóny v číslech: Kolik by stály nové italské liry, španělské pesety a francouzské franky?
Když Řekové ve volbách projevili nesouhlas s evropskou integrací směřující k fiskální unii s Německem v čele, měli by se obchodníci na forexu začít připravovat na znovuzavedení lokálních evropských měn. Odchod Řecka z eurozóny se po dvou letech ve smrtelných křečích (konečně) jeví jako velice pravděpodobné řešení.