Investoři stále více věří, že to Fed a ECB "roztočí" ještě do podzimu
|

Investoři stále více věří, že to Fed a ECB "roztočí" ještě do podzimu

Vyplývá to z rozsáhlého červnového průzkumu, který provedla Bank of America Merrill Lynch mezi 260 portfoliomanažery, kteří spravují celkem 689 miliard USD. 73 % z nich věří, že ECB přistoupí ke kvantitativnímu uvolňování během následujících čtyř měsíců (posun z 46 % oproti květnu). Další kolo "tištění peněz" ze strany Fedu očekává ve stejném období 44 % dotázaných (růst z 33 % v květnu).

Fed ECB Kvantitativní uvolňování QE3
Přistoupí ECB a Fed ke QE?

Goldman Sachs: Fed uvolní měnovou politiku už během týdne, QE3 ve hře
Podle analytiků americké banky Goldman Sachs rozhodne Fed o dalším kolu kvantitativního uvolňování již na pravidelném zasedání v úterý a ve středu. Program bude znovu s velkou pravděpodobnosti postaven na odkupu dluhopisů a zvětšení bilance Fedu. Ta se během krize nafoukla zhruba trojnásobně.

QE3: Přesvědčí hrozba americké deflace a ekonomické zpomalení Fed k akci?
"Let's twist again!" Tak reagoval hlavní tržní stratég Oppenheimer John Stoltzfus ve čtvrtek večer na situaci na americkém trhu. Akcie totiž rostly celý den díky tomu, že investoři další mírně horší čísla z americké ekonomiky pochopily jako argument pro optimismus před zasedáním Fedu. V závěru obchodování jim pomohla ještě zpráva o tom, že jsou centrální banky připraveny dodat trhům likviditu, pokud by po řeckých víkendových volbách nastala panika.

Draghi dělá před víkendem, co může, a sráží riziko v Evropě. Merkelová považuje eurobondy za předčasné téma
Výnosy 10letých španělských vládních dluhopisů během dopoledne klesly. Šéf ECB Mario Draghi totiž uvedl, že je banka připravena nadále dodávat likviditu solventním bankám v Evropě. Vyzval ovšem politiky, aby začaly situaci rázně řešit a nespoléhali pouze na likviditu z ECB, případně z dalších centrálních bank (Fedu, Čínské lidové banky, Bank of England a dalších).

Zdroj: Bank of America