Je libo krátkodobou spekulaci? Zkuste ETF!
|

Je libo krátkodobou spekulaci? Zkuste ETF!

Jednou z výhod ETF je rychlost obchodování. Podíly můžete nakupovat a prodávat stejně rychle jako akcie. Oproti klasickým podílovým fondům je možné vydělávat nejen na rostoucích, ale i klesajících trzích. V nabídce jsou i fondy využívající finanční páku. Nezapomínejte na rizika, rychlé zisky mohou vystřídat ztráty.

Spekulace Investování ETF
ETF - ilustrační obrázek

Burzovně obchodované fondy využívají nejen institucionální investoři, ale i jednotlivci. Dnes již lze vybírat z celé řady konstrukcí. V nabídce jsou různé třídy aktiv, můžete nakupovat nejznámější světové indexy, investovat v rámci vybraných regionů, zemí či sektorů, vstupovat do dlouhých i krátkých pozic a využít pákové produkty.

Investice vs. spekulace

Cílem většiny investorů je dlouhodobé budování finančního majetku. Pro naplnění tohoto cíle jsou vybírány takové investiční produkty, jejichž hodnota v čase roste. Na krátkodobé, větší či menší pohyby cen dlouhodobí investoři většinou nijak nereagují, drží se strategie "kup a drž".

Strategie pro současné trhy: Držet likviditu a čekat

Na trzích se však pohybují i lidé, kteří si rádi zaspekulují. Jejich cílem je vydělat na krátkodobých výkyvech tržních cen cenných papírů, ať už se pohybují směrem nahoru, či dolů.

Kdo se nebojí spekulovat na krátkodobé pohyby cen, může využít burzovně obchodované fondy. Ty mají oproti klasickým podílovým fondům tu výhodu, že je lze nakupovat a prodávat stejně pružně jako akcie, tedy kdykoli v průběhu obchodních hodin burzy.

Upozornění: Spekulovat na růst či pokles vybraných cenných papírů je velmi rizikové. Vždy je potřeba zvážit, zda očekávaný výnos stojí za podstoupení vyššího rizika. Investicím s vysokým rizikem a menším možným výnosem se vyhněte.

Které fondy jsou vhodné pro krátkodobé spekulace?

Na začátku každé spekulace stojí očekávání, že se trh vydá směrem nahoru či dolů. Prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů lze spekulovat na růst i pokles trhu.

Pokračování článku najdete na serveru ETFs.cz

ETF: Investujte do britských dluhopisů a vyhněte se evropské tragédii
Na německém trhu Xetra lze investovat do čtyř nových dluhopisových ETF z dílny State Street Global Advisors. Tři fondy investují do britských státních dluhopisů. Na výběr jsou ETF zaměřená na krátkodobé i dlouhodobé dluhopisy. Skupinu nových produktů doplňuje fond investující do podnikových dluhopisů.