Americká ekonomika: Optimismus vyprchává
|

Americká ekonomika: Optimismus vyprchává

Americká ekonomika má růst pomaleji, než se čekalo. Podobnou větu si v posledních pár letech museli investoři mnohokrát vyslechnout z úst představitelů Fedu i jiných. David Rosenberg vidí i dalších padesát důvodů, proč se ekonomice nedaří a dařit nebude, nicméně postupné revize odhadu růstu amerického HDP ze strany Fedu jsou výmluvné samy o sobě.

Americká ekonomika HDP Fed Spojené státy americké (USA)
Snižování odhadu růstu HDP USA

Goldman Sachs: Fed uvolní měnovou politiku už během týdne, QE3 ve hře
Podle analytiků americké banky Goldman Sachs rozhodne Fed o dalším kolu kvantitativního uvolňování již na pravidelném zasedání v úterý a ve středu. Program bude znovu s velkou pravděpodobnosti postaven na odkupu dluhopisů a zvětšení bilance Fedu. Ta se během krize nafoukla zhruba trojnásobně.

Pozor na USA! Ekonomiku čeká problém Lehmanovských rozměrů
Nestačí vám problémy v Evropě? Tak se nechte "zaujmout" Ezrou Kleinem z Washington Post. Nedávno totiž ve vysílání MSNBC stručně a jasně vysvětlil, že americkou ekonomiku čeká velice perný přelom let 2012 a 2013. Vyprší daňové slevy, některé typy podpory pro nezaměstnané, zároveň se americký dluh přiblíží svému stropu (loni v srpnu to stačilo na ztrátu nejvyššího ratingu u S&P a "výplach" trhů), a navíc ekonomiku čekají automatické škrty. Celkem je řeč o 6,8 bilionu dolarů během 10 let.

Zdroj: Gluskin Sheff