Investice do obrovského potenciálu: Emerging markets mohou vyjít z módy, těchto 15 trhů nabízí rychlejší růst
|

Investice do obrovského potenciálu: Emerging markets mohou vyjít z módy, těchto 15 trhů nabízí rychlejší růst

Země BRIC ekonomicky zpomalují, výhledy americké, natož evropské ekonomiky jsou přinejlepším opatrné. Pokud hledáte rychlejší růst, můžete se porozhlédnout po takzvaných frontier markets, zatím okrajových trzích, které ovšem mají (většinou právem) ambice být zařazeny mezi mladé trhy, tedy ekonomiky investory vnímané jako relativně bezpečnější.

Frontier Markets Světová ekonomika

Analytici Citi sledují hned 15 takových trhů. V přehledné grafice vyhodnotili, které faktory nejvíce pomáhají růstu sledovaných ekonomik. Čím nižší číslo, tím lepší dopad na růst ekonomiky.

Frontier markets: Co žene jejich růst?

Máte plné zuby dluhů? Tak vsaďte na tento mladý, zatím okrajový trh
Země mezi Ruskem a Čínou, která oplývá surovinami jako uhlí nebo měď. Kdo někdy viděl glóbus, ví, že je řeč o Mongolsku. Jeho investiční potenciál nedávno pro Bloomberg TV komentoval známý investor Bill Fleckenstein.

Rozvíjející se perla uprostřed asijské stepi
Středoasijský Kazachstán v minulých dnech oslavil dvacet let své nezávislosti. Centrem oslav bylo novodobé hlavní město Astana. Tato metropole působí jak kouzelný přelud. Uprostřed pusté stepi náhle během pouhých deseti let vyrostlo z ničeho supermoderní velkoměsto, které oslňuje architektonickými výstřelky a nebývalým luxusem.

Fotbalové EURO: Ekonomický význam bude v Polsku dočasný, Ukrajině zůstanou nové vlaky a špatná mezinárodní reputace
Přípravy na EURO 2012 zvýšily v obou zemích investiční aktivitu. Přibližně 90 % z celkem 30,2 miliardy eur proinvestovaných v obou zemích připadá na investice do infrastruktury. Zápasy přijede sledovat odhadem jeden milion turistů, kteří v obou zemích utratí minimálně 800 milionů eur. Očekává se, že EURO 2012 zvýší HDP Polska v letech 2008 až 2020 o 2 %.

Zdroj: Citi Investment Research and Analysis