Americké akcie Obamovi přejí - zatím
|

Americké akcie Obamovi přejí - zatím

Americký prezident Barack Obama jistě neměl radost z posledních statistik z trhu práce. Vyšší nezaměstnanost a málo nových pracovních míst se nepochybně odrazí i na jeho šancích na znovuzvolení. Jedním z indikátorů toho, jak dopadnou americké prezidentské volby, je ovšem i akciový trh.

Světové akcie Barack Obama Volby

Barack Obama i Mitt Romney by měli sledovat vývoj amerických akcií. Například podle stratéga Sama Stovalla z S&P vývoj akcií předznamenává vítěze prezidentských voleb s 88% pravděpodobností.

Korelaci mezi vývojem akciového trhu a pravděpodobností znovuzvolení Obamy ukazuje graf celkem jasně.

Akcie Obamovi zatím přejí

Prásk! Americká nezaměstnanost roste, ale dluhopisy na maximech
Míra nezaměstnanosti v USA překvapivě vzrostla na 8,2 %, nových míst přibylo výrazně méně, než se čekalo (69 tisíc vs. očekávaných 150 tisíc, v soukromém sektoru 82 tisíc vs. očekávaných 164 tisíc). Výnosy 10letých amerických státních dluhopisů se v reakci na negativní zprávy poprvé v historii dostaly pod 1,5 %, a velice výrazně.

QE3 se blíží!
Páteční čísla z amerického trhu práce byla katastrofální, na tom se shoduje většina analytiků. Jak ukázal růst cen zlata okamžitě po zveřejnění informací, trh okamžitě začal více sázet na třetí kolo kvantitativního uvolňování ze strany Fedu. Vincent Reinhart, hlavní ekonom Morgan Stanley pro USA, tvrdí, že je 80% šance na oznámení QE3 již na červnovém zasedání americké centrální banky (19. až 20. června).

Zdroj: Business Insider