Centrální banky panikaří a chtějí tisknout jako o život, dluhopisový trh může říct DOST, varuje Fleckenstein
|

Centrální banky panikaří a chtějí tisknout jako o život, dluhopisový trh může říct DOST, varuje Fleckenstein

Podle známého hedgeového manažera Billa Fleckensteina světové centrální banky propadají panice a plánují velkolepé tištění peněz. Neznají lepší recept na splacení obrovských dluhů vyspělého světa. Inflace je tak pro Fleckensteina tématem číslo jedna.

Státní dluhopisy Fed Kvantitativní uvolňování Výnosy Dluhová krize Světová ekonomika
Výnos 2letých státních dluhopisů Německa

Podle hedgeového manažera a známého kritika ekonomické politiky většiny vyspělých zemí to nedopadne dobře, až investoři pochopí, že pro ně současné mnohdy až negativní výnosy nejsou dobrým obchodem.

"Dluhopisové trhy pak najednou zvolají: PROBOHA, CO TO MÁ ZNAMENAT, a namísto toho, aby jako nyní platili vládám za to, že jim smějí půjčit své peníze, řeknou investoři jasně: CHCETE NÁS PODVÉST A MY TO VÍME. A CHCEME ZA TO DOSTAT ZAPLACENO," varuje Fleckenstein.

Naráží na negativní zhodnocení peněz v krátkodobých dluhopisech řady zemí, například Německa. Výnosy dlouholetých dluhopisů hluboko pod 2 % navíc po započtení inflace také reálně ani neochrání původní investici.

Tisk peněz? Dluhopisoví investoři jsou proti!

Dluhopisový nebo měnový trh (nebo oba společně) pak "zatlačí" na to, aby se tiskárny peněz zastavily. A to bude konec injekcemi likvidity hnaného "oživení" ekonomiky. Podle Fleckensteina je totiž inflace navzdory debatám o možné deflaci v USA a poklesu cen nemovitostí stále hlavním tématem a rizikem do budoucna.

"Lidé v USA se baví o deflaci. Deflace nikde. A bude to tak do doby, než se tiskárny Fedu definitivně nezastaví," uzavírá Fleckenstein.

Levné peníze pro trh jako inzulín pro cukrovkáře: Je jich potřeba čím dál víc, než přijde konec
Pokud trh nikdy nemůže propadnout, protože nad ním bdí Otec Bernanke (nově také s Otcem Draghim), proč tolik strachu a paniky v posledních dnech? Nebo že by už někteří nevěřili ve všelék v podobě levných peněz?

Zdroj: Kingworldnews.com