Dividendový měsíc: Které dividendové akcie jsou na tom v červenci nejlépe?
|

Dividendový měsíc: Které dividendové akcie jsou na tom v červenci nejlépe?

Index S&P 500 je od začátku července v plusu pouze zhruba 0,7 %, výjimečně se ovšem daří především dividendovým společnostem. Fond sledující dividendové firmy iShares Select Dividend ETF ve středu vystoupal na nová letošní maxima. Zdá se, že se investoři do amerických akcií zatím nebojí růstu daní z dividend v roce 2013.

Světové akcie Dividendy
iShares Select Dividend ETF

V indexu S&P 500 je přesně 100 akcií firem, které nevyplácejí dividendu. Tyto tituly jsou v červenci v průměru 1,3 % v mínusu. Akciím firem, které dividendu vyplácejí, se naopak v průměru daří výrazně lépe - 100 akcií s nejvyšším dividendovým výnosem je v plusu 1,02 %.

Akcie s dividendovým výnosem nad 4 %, kterým se v červenci daří nejlépe:

Červencové dividendové hvězdy indexu S&P 500

Nikolaus Görg (Bank Gutmann): Většina krizových portfolií vás neochrání, stále mají co nabídnout dluhopisy a dividendové tituly
Sázejte na firmy s dobrým cash flow, na ty, které z výplaty dividend nedělají neudržitelnou show, a své volby průběžně přehodnocujte. To radí privátní bankéři Bank Gutmann svým klientům. Dodávají, že pohled do minulosti budoucnost nepředpoví a že bát se příliš brzy přijde draho. S Investičním webem si povídal šéf investičního odboru Bank Gitmann Nikolaus Görg.

Zdroj: Bespoke Investment Group