Burzovní kalendář 23. 7. - 27. 7. 2012
|

Burzovní kalendář 23. 7. - 27. 7. 2012

Výsledková sezóna bude v novém týdnu znovu hlavním katalyzátorem vývoje hlavních burzovních indexů. Pražská burza se k ní také konečně přidá, když své kompletní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí odtajní Telefónica C.R. a Unipetrol.

Wall Street

23-27/7 Výsledková sezóna (Apple, McDonald's, Visa, Facebook, Caterpillar, Boeing)

23/7 Index aktivity chicagského Fedu

24/7 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

25/7 Prodeje nových domů

26/7 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

27/7 HDP za 2. čtvrtletí 2012

27/7 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Americká výsledková sezóna: Jaká čísla naservíruje zkraje týdne investorům Apple?
Na začátku dalšího týdne výsledkové sezóny svá čísla představí společnosti Halliburton, McDonald's, Altria, Lockheed Martin, ale hlavně Apple.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Otěže zatím třímají pevně v rukou býci
Index S&P 500 ve čtvrtek překonal maximální červencovou cenu a zotavení z propadu ze začátku měsíce pokračuje. Výsledkem je býčí formace, kdy denní svíčky soustavně vytvářely vyšší ceny.

Investorský ráj, který bude těžit z demografie
Spojené státy jsou ráj ve srovnání se zbytkem světa a investoři by se měli poohlédnout hlavně po firmách, které vydělávají většinu peněz na americkém trhu, protože budou schopny čelit hrozbám ve světové ekonomice mnohem lépe. Tvrdí to Bill Smead, manažer Smead Capital Management.

Komentovaný kalendář nabídneme opět příští týden.

Evropa

23-27/7 Výsledková sezóna (GlaxoSmithKline, Barclays)

23/7 Eurozóna - index spotřebitelské důvěry

24/7 Eurozóna - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru i ve službách

25/7 Německo - index podnikatelské důvěry Ifo

27/7 Německo - index spotřebitelských cen

Španělské banky dostanou peníze, ale vládní ekonomický výhled děsí trhy
Na španělské žádosti o pomoc bankovnímu sektoru je všech 17 podpisů ministrů financí zemí eurozóny. Dobrá, ale očekávaná zpráva. Nepříjemným překvapením je ovšem kratší doba splatnosti půjček na 12,5 roku v průměru, čekalo se až 30 let. Španělsko navíc nově počítá s poklesem ekonomiky v roce 2013 a s dalším růstem nezaměstnanosti. Investory do španělských dluhopisů během dne nejvíce vystrašily informace o tom, že region Valencie žádá o pomoc z fondů regionální pomoci.

Je teď nejlepší čas na investice do Evropy?
Evropu obchází strašidlo dluhové krize, ekonomika je v recesi. Jeden známý investor ovšem kdysi řekl, že je nejlepší čas investovat právě v době, kdy "v ulicích teče krev". Stalo se z toho jedno z nejcitovanějších "pravidel". Šéf KKR Asset Management Europe Bill Sonneborn se stále řadí k medvědům, ovšem během několika měsíců předpokládá posun nálady býčím směrem. Tahouny růstu budou firmy se zákazníky mimo Evropu, především na mladých trzích. Myslete globálně, investujte lokálně!

Jdou italské banky ve stopách těch španělských?
Když nakupujeme akcie banky, spekulujeme na to, že poroste objem úvěrů poskytovaných bankou, a pracujeme s deseti- až dvacetinásobnou pákou. Z tohoto důvodu je ještě dříve, než se pro nákup akcií banky rozhodneme, nesmírně důležité vědět, v jaké fázi úvěrového cyklu se nacházíme.

Pražská burza

25/7 Telefónica C. R. - hospodářské výsledky

26/7 Unipetrol - hospodářské výsledky

České akcie: Výhled do konce prázdnin
Jak se bude dařit českým akciím do konce prázdnin? Jaké kurzové vyhlídky mají NWR, CME, ČEZ nebo Fortuna: Je lepší nyní vsadit na akcie Erste Group Bank, nebo Komerční banky? Na otázky šéfredaktora Investičního webu odpovídali v pořadu Tržiště na Rádiu Česko zkušení burzovní makléři Stanislava Gürtlerová (Wood & Company) a Tomáš Matuška (BH Securities).

Výsledková sezóna na BCPP za 2Q2012: Kdo kdy oznamuje
Pražská burza má za sebou první náznaky výsledkové sezóny. Pololetní prodejní statistiku zveřejnil autobazar AAA Auto, provozní ukazatele oznámila petrochemická společnost Unipetrol. Výsledková sezóna začíná, její kalendář vytyčuje dny, kdy se burza v Praze dočká kurzotvorných informací i z domácí scény.

Názor tří investičních expertů: Střední Evropou za zajímavými nákupy
Rumunský restituční fond, maďarské dluhopisy, nebo třeba nemovitosti – i náš region má investorům co nabídnout. Stačí jen pozorně vybírat a nespouštět oči z eurozóny, která míchá karty, se kterými musí hrát zbytek Evropy, shodují se experti ze tří zemí, které Investiční web postupně navštívil.