Týden na trzích podle burzovních grafů: Otěže zatím třímají pevně v rukou býci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Otěže zatím třímají pevně v rukou býci

Index S&P 500 ve čtvrtek překonal maximální červencovou cenu a zotavení z propadu ze začátku měsíce pokračuje. Výsledkem je býčí formace, kdy denní svíčky soustavně vytvářely vyšší ceny.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Index zůstává v naznačeném rostoucím kanálu. Od minulého týdne se situace prakticky nezměnila – rezistence je na horní linii kanálu, aktuálně v oblasti 1 400 a support na spodní linii v oblasti 1 330 až 1 340.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX podporuje býčí směr a zůstává pod 17. Po rally na indexu S&P 500 od pátku 13. 7. začal být akciový trh překoupený a v pátek korigoval o 1 %. VIX přesto uzavřel pod hladinou 17 a zatím nevykazuje signály negativního obratu.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Situace se od minulého týdne nezměnila. Index S&P 500 zřejmě zůstane v rostoucím kanálu a rezistence a support jsou na jeho horní a dolní linii – aktuálně se jedná o oblasti 1 400 a 1 330 až 1 340.

Hospodářské výsledky jsou zatím lepší, než se čekalo. Je potřeba připomenout, že očekávání nejsou příliš vysoká. V takovém prostředí jsou i průměrné zprávy považované za dobré.

Příští pátek přijde důležitý předběžný údaj o vývoji amerického HDP za druhé čtvrtletí. Jestliže výsledek bude nižší než očekávaných 1,2 %, vývoj na trzích se může změnit.