Týden na trzích podle burzovních grafů: Silná slova býkům stačila
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Silná slova býkům stačila

Index S&P 500 se po dvoudenním šílenství dostal na hladinu 1 386, kde byl naposled na začátku května. Vytvořil novou vyšší cenu a potvrdil pokračování rally se začátkem v červnu.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Support je na spodní linii kanálu v oblasti 1 330 až 1 340, rezistence na horní linii kanálu, tedy v pásmu 1 400 až 1 415. Případný pokles pod zmiňovanou hladinu podpory změní býčí výhled na neutrální. Hladina podpory pak bude v pásmu 1 300 až 1 310.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

O indexu volatility VIX platí to samé co minulý týden. Podporuje býčí směr a zůstává pod 17. Po propadu indexu S&P 500 se vrátil nad klesající trendovou čáru, ale horní linii dlouhodobého rozpětí 21 nepřekonal. Nakonec se rychle vrátil zpět k 17. Pokud VIX půjde nad 21, pro akciový trh to bude negativní signál.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Přestože index S&P 500 zažil krátkodobý silný pokles, na indikátorech ke změnám téměř nedošlo a zůstávají v býčím nastavení. Index vytvořil novou vyšší cenu, potvrzuje býčí výhled se směrem k horní linii růstového kanálu, která je aktuálně v zóně 1 400 až 1 415. Support je na spodní linii kanálu v oblasti 1 330 až 1 340. Případný pokles pod tuto hladinu změní býčí výhled na neutrální s nejbližší hladinou podpory v pásmu 1 300 až 1 310.

Ve čtvrtek vývoj na trzích ovlivnilo prohlášení prezidenta ECB Mario Draghiho, že ECB pro vyřešení problémů eurozóny udělá cokoli. V pátek se přidalo prohlášení zástupců Německa a Francie, že jsou odhodlaní pro záchranu eura udělat vše potřebné. Politici skvěle odvedli svoji práci, nic konkrétního neuvedli, ale hasnoucímu optimismu vlili do žil novou krev a zase je na chvíli vše zalité sluncem. Vývoj amerického HDP mírně předčil nízká očekávání, na konci srpna nebo v září se lze těšit na revizi směrem dolů.