Výsledky Erste: Čistý zisk nad očekáváním, ale zhoršený celoroční výhled
|

Výsledky Erste: Čistý zisk nad očekáváním, ale zhoršený celoroční výhled

Rakouská bankovní skupina Erste Group ve druhém čtvrtletí 2012 dosáhla čistého zisku 107,1 milionu eur nad očekáváním 103 milionů eur při čistém úrokovém výnosu na očekávání 1,315 miliardy eur. Zásadnější informací je však opětovné snížení celoročního výhledu na provozní úrovni po slabším čtvrtletí.

Akcie ČR Erste Group Bank Výsledková sezóna

Erste Group opět zhoršila celoroční výhled provozního zisku pro letošní rok 2012. Banka uvedla, že výsledek "o něco zaostane" za úrovní roku 2011. Vysvětlila to vývojem v regionu CEE, kde se jednotlivým ekonomikám nedaří, a bance v důsledku toho klesají výnosy při omezování neklíčových aktivit. Dosud přitom výhled banky hovořil o provozním výsledku roku 2012 "stabilním vůči roku 2011".

Hospodářské výsledky Erste Group za 2Q2012

Pokračování článku najdete na serveru Patria.cz

Akciový výhled pro NWR, CME, Fortunu, Erste Group Bank a Komerční banku
Kam se vydají české akcie? Trend na pražské burze i na těch vyspělých evropských je nejasný, akcie by se ovšem mohly vydat výše, americká burza bude vycházet především z probíhající výsledkové sezóny. Martin Urban, hlavní makléř brokerjetu České spořitelny, nabízí výhled na akcie NWR, CME, Fortuny a obou bank v kurzovém lístku pražské burzy.