Vystřídá jedna bublina druhou? Asie přepouští peníze z dluhopisů do zlata
|

Vystřídá jedna bublina druhou? Asie přepouští peníze z dluhopisů do zlata

Americké státní dluhopisy lákají investory v posledních letech především díky "záruce" stability americké ekonomiky. Mezi největší věřitele Spojených států patří Čína a Japonsko. Z Asie ovšem v poslední době letí přes oceán neméně důležitá zpráva: "Chceme zlato!" Podle Bena Daviese, ředitele Hinde Capital, Asie v posledních letech nakupuje zlato podobně, jako držela nad vodou financování amerického vládního dluhu.

Komodity Státní dluhopisy Inflace Zlato

"Domníváme se, že za sebou mají americké státní dluhopisy již většinu svého růstu, výnosy okolo 1,6 % nemohou investory lákat dalších několik let," tvrdí Davies. Podle něj je patrné ochlazení poptávky po amerických bondech a větší příklon ke zlatu a dalším drahým kovům.

Výnosy 10letých státních dluhopisů USA

To by mělo nepochybně znamenat podporu pro cenu zlata, která se již několik měsíců pohybuje okolo 1 600 USD za trojskou unci. Krátkodobě ovšem Davies tak nekompromisní není.

"Zlato podle řady technických signálů čeká rychlé vystřelení z úzkého obchodního pásma, ale je složité určit, na kterou stranu," říká Davies s tím, že záleží na časovém rámci.

Pravděpodobné akce centrálních bank na podporu ekonomiky v Evropě, v USA i v Číně ovšem dávají tušit, že se zvýší inflační očekávání, a tedy i zájem investorů o aktiva, která uchovávají hodnotu. A v tomto směru je zlato co do popularity jasnou jedničkou.

Cena zlata

Morgan Stanley: 4 býčí zlaté argumenty
Zklamání z minulého týdne, kdy Fed ani ECB neoznámily nic konkrétního a okamžitého na podporu ekonomiky, je zapomenuto. Akciím se daří a posiluje i zlato. Komoditní stratég Morgan Stanley navíc pro drahý kov, který je populární ochranou proti inflaci, vyjmenovává čtyři dlouhodobé býčí argumenty.

Zdroj: Kingworldnews.com