Jaké akcie analytici z Wall Street milují, a které naopak nenávidějí?
|

Jaké akcie analytici z Wall Street milují, a které naopak nenávidějí?

Následující řádky se zaměří na nejpopulárnější i nejvíce nenáviděné akcie z indexu S&P 500. Popularita jednotlivých titulů bude posuzována na základě doporučení analytiků.

Wall Street Investiční doporučení Světové akcie Názory analytiků

V první tabulce jsou zachyceny akcie společností s nejvyšším počtem hodnocení BUY (doporučení k nákupu akcie). Ve druhé následují akcie s nejvyšším počtem ratingu SELL (doporučení k prodeji akcie). Z celkových 500 akcií byly vyřazeny společnosti, které pokrývají méně než 4 analytici.

Z následující tabulky je zřejmé, že nejpopulárnější akcií z indexu S&P 500 je SLM Corporation, kterou doporučuje k nákupu 100 % analytiků, kteří ji pokrývají. Na druhém a třetím místě jsou akcie firem Agilent Technologies (94,7 %) a Schlumberger (94,3 %). Z výsledků je dále zjevné, že portfolio prvních 20 firem je poměrně slušně diverzifikované. Mírnou převahu má pouze energetický sektor.

Akcie z indexu S&P 500 s nejvyšším % BUY doporučení

Nejznámější firmou z TOP 20 je společnost Apple s BUY ratingem 87,7 %. Zároveň se jedná o firmu s největším pokrytím v celém indexu (57 analytiků).

Nejméně populární akcií mezi analytiky je společnost Sears Holdings, kterou doporučuje k prodeji 85,7 % hodnotitelů. Na druhém místě je společnost Federated Investors (66,7 %), na třetím Lexmark International (58,3 %).

Akcie z indexu S&P 500 s nejvyšším % SELL doporučení

Zajímavý je i pohled na celkové množství BUY a SELL doporučení. Ze všech hodnocení v rámci indexu S&P 500 je 53 % nákupních doporučení. Pouze 5,9 % je prodejních. Potvrzuje se, že Wall Street mnohem raději doporučuje akcie k nákupu než k prodeji.

Akcie s nejvyšším a nejnižším pokrytím analytiků v indexu S&P

Co se děje v USA? Dluhopisy daly sbohem dolaru
Zajímavá věc: Po mnoha měsících, kdy se dolar vůči euru pohyboval v podstatě v souladu s výnosy amerických vládních dluhopisů, nastala změna. Výnosy z amerických bondů rostou již několik týdnů, a dokonce celkem výrazně (na 1,8 % u 10letých dluhopisů). Nálada na trzích je poměrně dobrá, akcie rostou, což by mohlo znamenat odklon od dluhopisů. Bezpečný přístav amerického dolaru ovšem funguje stále - vůči euru se americká měna pohybuje dlouhodobě mezi 1,20 a 1,24.

Zdroj: Colosseum