Rally je fajn, ale vybírejte pečlivě, akcií na maximech ubývá
|

Rally je fajn, ale vybírejte pečlivě, akcií na maximech ubývá

Index S&P 500 je zpátky na několikaletých maximech, býci se tedy radují. Ovšem opatrnost je na místě - například defenzivní sektor utilit minulý týden klesal ve všech pěti obchodních seancích. Navíc klesá počet titulů, které překonávají svá maxima. Zatímco na přelomu března a dubna to bylo až 78 akcií, minulý pátek jich bylo již jen 42. Rally je tažena velkými rybami typu Applu. V každém případě investoři musejí poctivě vybírat, na které akcie vsadí, navíc technická analýza naznačuje brzkou rychlou korekci.

Rally Světové akcie
Nová maxima jednotlivých akcií v rámci S&P 500

Miláček investorů na novém rekordu: Apple se může stát nejhodnotnější firmou všech dob
Nový cenový rekord akcií Applu je 648,19 USD. Právě taková byla páteční zavírací cena (v after-marketu akcie dokonce ještě nakoukly výše). Kromě dobré nálady na trhu pomáhá titulu řada spekulací o možném brzkém představení nového modelu iPhonu, podle Wall Street Journalu pak firma jedná s provozovateli kabelových televizí o využití Apple TV jako set-top-boxu.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Ustojí býci blížící se korekci?
Index S&P 500 dokázal devět dní za sebou zůstat nad hladinou 1 400 bodů, od 1. června posílil téměř o 150 bodů a je zpět na letošním maximu a maximech z konce května 2008. Přestože se nemluví o ničem jiném než o potřebě zdravé korekce, cena medvědím tlakům odolává, ačkoli fundamentální zprávy nejsou nijak úžasné. Stejně jako loni na podzim se i mírně negativní zprávy považují za solidní a jsou důvodem k růstu.

Zdroj: Bespoke Investment Group