Ubližuje Čína americkému dolaru?
|

Ubližuje Čína americkému dolaru?

Americký dolar v úterý dopoledne oslabuje. Čím to je? Vždyť všechna podstatná makrodata a politická jednání jsou na pořadu dne až od středy? Možným vysvětlením je aktivita Číny.

Čína Americký dolar EUR/USD

Americký dolar se v noci v Asii obchodoval níže, zatímco asijské akcie v průměru posilovaly. Poptávka po americkém dolaru jako bezpečném přístavu proto klesla. Akciím pomohla zpráva z Číny, že tamní banky obdrží od státu 220 miliard jüanů v 7- a 14denních půjčkách. To zlepšuje jejich přístup k penězům. Jde o největší poskytnutí likvidity bankám v Číně od začátku července.

EURUSD

Pro měnový pár EURUSD bude jistě zajímavý především druhá polovina týdne, kdy se bude jednat v Řecku a o Řecku, vliv mohou mít nepochybně i indexy nákupních manažerů. Již během úterý nakonec euro nahlédlo až nad 1,248 USD.

Řecko a dluhy: Samarasův týden začíná
Listí na stromech začíná žloutnout a ranní teploty klesají navzdory rekordním odpoledním vedrům - letní prázdniny se přehouply do poslední čtvrtiny. Evropské politické špičky se vracejí z dovolené a plánují rozjet další kolečko rozhovorů o tom, jak překonat trápení eurozóny. V hlavní roli bude - nikoli překvapivě - Řecko a premiér jeho vlády.

Burzovní kalendář 20. 8. - 24. 8. 2012
Indexy nákupních manažerů na obou březích Atlantiku a v Číně budou v novém týdnu zřejmě nejsledovanějšími údaji, náladu na trzích ovšem pravděpodobně určí znovu politici a jejich výroky na adresu řešení evropské dluhové krize. V Praze budou investoři sledovat pokračování výsledkové sezóny v podání VIG a NWR.

Dluhová krize: ECB prý zvažuje stropy výnosů dluhopisů, ta to popírá
Evropská centrální banka podle týdeníku Spiegel zvažuje zavedení stropů pro výnosy dluhopisů. Nakupovala by dluhopisy problémových zemí od chvíle, kdy by jejich výnosy překročily předem stanovenou hranici rozdílu oproti výnosům německých vládních dluhopisů. Spiegel bez uvedení zdroje předpokládá, že ECB o těchto stropech rozhodne na svém zářijovém zasedání.

Zdroj: dailyfx.com