Bill Fleckenstein: Trh se vzbouří proti centrálním bankám a přijde revoluce
|

Bill Fleckenstein: Trh se vzbouří proti centrálním bankám a přijde revoluce

Známý investor a kritik Fedu Bill Fleckenstein přilévá oleje do ohně. V interview pro King World News uvedl, že je Fed hybnou silou prakticky všeho špatného, co se v americké ekonomice událo za posledních 20 let.

Fed Světové akcie Kvantitativní uvolňování
Revoluce - ilustrační foto

Na akciovém trhu předpokládá Fleckenstein korekci, protože Fed pro riziková aktiva (na podporu ekonomiky) jen sotva něco udělá před prezidentskými volbami, minimálně počká na data ze září.

Věří také v to, že se trh vzepře diktátu centrálních bank. "Není jasné kdy, ale jednou trh ukáže, že je zkrátka daleko větší než Fed. Stalo se to v letech 2008 a 2001. Jakmile trh zavelí do útoku, nepostaví se mu americká centrální banka ani žádná jiná," tvrdí Fleckenstein.

Veškeré tištění peněz se pak vrátí jako kyvadlo a svět se začne znovu (oprávněně) obávat vysoké inflace, ne deflace.

"Nakonec se ukáže, že jsou trhy mnohem větší než všechny centrální banky, ačkoli to většinu času vypadá přesně opačně, když trhy tancují podle toho, jak provozovatelé tiskáren na peníze pískají. Dlouho to tak může být, ovšem trhy se jednou znovu začnou vyvíjet, jak mají. Udělají tu správnou věc," uzavírá Fleckenstein své proroctví.

Kvantitativní uvolňování: Akciím nejvíc prospěje, když QE3 nebude, tvrdí Paulsen
Wall Street žila na začátku léta mimo jiné i vírou v to, že čím horší ekonomická data z USA, tím vyšší pravděpodobnost třetího kola kvantitativního uvolňování (QE3). Akcie ovšem i bez QE3 vystoupaly na několikaletá maxima, "závisláci" na tiskařských strojích v dílně mistra Bena Bernankeho postupně alespoň na čas vyklízejí pozice. Podle Jima Paulsena, hlavního investičního stratéga Wells Capital Management, by pro akcie bylo nejlepší, kdyby se Fed držel "od trhu" co nejdál.

Levné peníze pro trh jako inzulín pro cukrovkáře: Je jich potřeba čím dál víc, než přijde konec
Pokud trh nikdy nemůže propadnout, protože nad ním bdí Otec Bernanke (nově také s Otcem Draghim), proč tolik strachu a paniky v posledních dnech? Nebo že by už někteří nevěřili ve všelék v podobě levných peněz?

Zdroj: Kingworldnews.com