Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zatím pevně v sedle
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zatím pevně v sedle

Index S&P 500 v úterý vystoupal na cenu, na které byl naposledy v roce 2008. Indikátory poslední dva měsíce naznačují býčí vývoj a vznik nového maxima je potvrdil. Vzápětí cena začala korigovat a po šesti zelených týdnech přišel červený. Podprůměrný objem obchodů trvá.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Důležité je, že index zůstává v býčím kanálu, který je v platnosti od začátku června. Úterní intradenní maximum se téměř dotklo jeho horní linie. Trh byl v překoupeném stavu a dostal impulz k začátku korekce.

Nejbližší supporty jsou na hladině 1 390 a na spodní linii rostoucího kanálu v zóně 1 370 až 1 380. Až do této úrovně bude korekce příležitostí k nákupu. Poud cena půjde níže, výhled dalšího vývoje se změní.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

VIX se obchoduje na extrémně nízkých hodnotách, kde byl naposledy v roce 2007. Přes pět let se nepodíval tak nízko. Pro akciové trhy je pozitivní, dokud zůstane pod hladinou 17. Jestliže se posune do rozpětí 17 až 21, index S&P 500 se dostane do neutrální fáze.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Indikátory zůstávají ve střednědobém horizontu v pozitivním nastavení, index S&P 500 se pohybuje v rostoucím kanálu a korekci lez považovat za vhodnou příležitost k nákupu. Nejbližší supporty jsou na hladině 1 390 a na spodní linii rostoucího kanálu v zóně 1 370 až 1 380. Až sem bude korekce příležitostí k nákupu. Rezistence leží v horní linii kanálu, tedy v zóně 1 430.

Celý týden bude ovlivněn diskuzemi a spekulacemi ohledně vystoupení Bernankeho a Dragiho v Jackson Hole na ekonomickém sympóziu. Od prohlášení prezidenta ECB Draghiho z konce července, že pro záchranu eura udělá cokoli, posílil akciový trh eurozóny o 10 % a španělský index zažil 22% rally! Od minulého týdne trh ztrácel sílu jít výše, ale ve středu akcie pro změnu "nakopl" Fed s tím, že je další ekonomická podpora za dveřmi.

Co čekat? Jsou očekávání už zahrnutá v ceně a index narazí na rezistenci? Nebo po vystoupení v Jackson Hole přijde zklamání, vystřízlivění a propad trhu? Také vůbec není vyloučené, že se index S&P 500 v následujících měsících vyšplhá na nové maximální hodnoty. Rekord je zatím v říjnu 2007 a k překonání zbývá posílit 10 %. Pak by index S&P 500 v roce 2012 posílil o více než 20 %. Také se blíží sezónní korekční pattern (začátek září). Možností je několik, místo chybné prognózy si raději hoďme kostkou.