Citigroup: Stříbro je teď lepší příležitostí než zlato
|

Citigroup: Stříbro je teď lepší příležitostí než zlato

Technický analytik Tom Fitzpatrick ze Citigroup je stále velikým "fanouškem" zlata a ropy, ovšem v jednom ze svých posledních komentářů upozorňuje na to, že technická analýza v posledních dnech výrazně nahrává růstu ceny stříbra.

Komodity Technická analýza Stříbro

"Stříbro se udrželo nad 27 USD za trojskou unci. V posledním týdnu pak svou výkonností výrazně překonalo zlato. Graf ceny stříbra je ve velice býčím postavení a chudší bratr by měl překonávat zlato i v dalších dnech," napsal Fitzpatrick v komentáři.

Cena stříbra se v závěru uplynulého týdne dotkla 200denního klouzavého průměru a linie poklesu. Pokud ji prorazí a udrží se nad ní, otevře se stříbru cesta až k úrovním okolo 37,5 USD, kde je "krk" dlouhodobější technické formace "hlava a ramena".

Cena stříbra - technická analýza

Zlato a stříbro? Trpělivost přináší růže
Na trhu je stále cítit pnutí. Dluhová krize zmítá Evropou, miliardové ztráty amerických velkých bank finančnímu systému na klidu jistě nepřidávají a optimismus na trh nepřineslo ani nejočekávanější IPO poslední doby - Facebook. Dalo by se očekávat, že takové prostředí bude svědčit drahým kovům. Opak je pravdou. Zatím.

10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný problém
Inflace v cenách potravin, další kolo kvantitativního uvolňování a pokračující evropská dluhová krize mohou poslat cenu zlata strmě vzhůru. Inflačně očištěná cena zlata může stoupat až k 10 000 USD za trojskou unci. Myslí si to Nick Barisheff, šéf Bullion Management Group. V grafu, kterým ilustruje svůj superbýčí názor na zlato, je vidět téměř perfektní korelace vývoje ceny zlata a amerického dluhu. Politici podle Barisheffa již dlouho řeší zadlužování tištěním peněz a jen odkládají problém do budoucna.

Zdroj: Citigroup