V Evropě končí léto na pozitivní vlně
|

V Evropě končí léto na pozitivní vlně

Aukce italských půlročních poukázek klesl ve středeční aukci na 1,585 % z 2,45 % v červenci. Je tak nejnižší od března. O cenné papíry v hodnotě 9 miliard eur byl velký zájem (poptávka přes 15 miliard). Je vidět, že investoři spoléhají na ECB a její program odkupu dluhopisů, možná i v lepší politickou shodu evropských lídrů.

Státní dluhopisy Eurozóna Itálie Dluhová krize

Uvidíme, Merkelová s Montim dnes zřejmě také počkají na příští týden, kdy zasedá ECB. Závěr léta je v Evropě pozitivní, zásadní ovšem bude až září (ECB, německý ústavní soud o ESM, volby v Nizozemsku, Řecko). Řecká vláda dnes oznámila, že se dohodla na hrubé podobě rozpočtových škrtů v objemu 12 miliard eur během příštích dvou let - alespoň malý záblesk pozitiv z Řecka.

Itálie - výnosy 2letých státních dluhopisů

Jak možná přemýšlejí evropští snílci: 7 kroků na cestě k vyřešení evropské krize
ECB bude nepochybně jednou z největších zbraní Evropy v boji s vlastní dluhovou krizí. Se svou troškou do mlýna musejí přispěchat také politici. Ve všem tom mumraji trochu zaniká, že s tím možná všichni unijní Evropané nemusejí souhlasit. Ale co, jízdní řád je jízdní řád, na vítěze a poražené je času dost.