Akcie: Tento indikátor funguje spolehlivě
|

Akcie: Tento indikátor funguje spolehlivě

Investoři a analytici hledají indikátory, na základě nichž by mohli co nejlépe předpovědět vývoj trhu. Žádný 100% indikátor neexistuje, to by pak "všichni nakupovali stejně, nikdo by neprodával a trh by se nikam nevyvíjel", což by popřelo původní myšlenku. Týdenní počet nových žádostí o podporu v USA je ovšem v posledních pěti letech jedním z ekonomických údajů nejlépe korelovaných s vývojem amerického akciového indexu S&P 500. Poslední týdny to jen potvrzují.

Ekonomické a tržní indikátory Nezaměstnanost Světové akcie
Americké akcie vs. nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americký trh práce přehlušil medvědí zděšení po zasedání ECB
Index S&P 500 se pohybuje jako na houpačce – jednou je dole, jednou nahoře. Vše se odehrává zhruba v pětidenním intervalu. Na začátku července klesal šest dnů z hladiny 1 375. Pak následoval silný růst na novou vyšší cenu 1 380, aby znovu následovaly tři dny propadů. V pátek 27. Července index posílil na 1 386.

Top Class: Kdo má co říci k trhům a jaké grafy k tomu používá?
Úspěšný investor musí umět číst grafy. Otázkou je, které grafy, kdy a jak používat. Tady jsou odpovědi nejvlivnějších světových analytiků, ekonomů, šéfů hedgeových fondů a obchodníků na otázku, na které grafy se nikdy nezapomenou podívat. Jde o velmi různorodou směs názorů - jedni sledují zisky společností z indexu S&P 500, jiní se dívají na vývoj demografické situace ve Spojených státech nebo evropské výnosy z dluhopisů.

Zdroj: Fed