Stříbro: Ještě jeden pokles k 22 USD za trojskou unci, než přijde další růst
|

Stříbro: Ještě jeden pokles k 22 USD za trojskou unci, než přijde další růst

Cenu stříbra z technického pohledu čeká ještě jedna vlna poklesů, než se vydá směrem vzhůru. Na základě svého obchodního technického modelu to předpokládá profesionální trader Avi Gilburt, který provozuje server Elliott Wave Trader.

Komodity Technická analýza Stříbro
Cena stříbra

Sám Gilburt přiznává, že očekával silnější růst ceny stříbra i zlata již na jaře. Na základě analýzy takzvaných Elliotových vln ovšem předpovídá, že by stříbro mělo zahájit svůj poslední cenový sestup ještě v první půlce srpna. Aktuálně se jeho cena pohybuje okolo 28 USD za trojskou unci (6. srpna 2012 - pozn. red.).

Sentiment investorů je v případě stříbra hluboko pod historickým průměrem. Tam, kde dominují pesimisté, se zpravidla chystá něco pozitivního. To by mohl být dobrý signál pro investory do stříbra.

Gilburt krátkodobě připouští mírné zdražení stříbra až k 29,85 USD za unci, následný dlouhodobější pokles by měl cenu stříbra podle technického modelu Elliottových vln srazit až mezi 22 a 23 USD za unci.

Fundamentálně stříbro podporuje kromě spekulativní a šperkařské také průmyslová poptávka, mimo jiné z automobilového průmyslu. Tomu se stále daří, což ukázaly například červencové prodeje aut v USA.

Prodeje aut v USA

Zlato a stříbro? Trpělivost přináší růže
Na trhu je stále cítit pnutí. Dluhová krize zmítá Evropou, miliardové ztráty amerických velkých bank finančnímu systému na klidu jistě nepřidávají a optimismus na trh nepřineslo ani nejočekávanější IPO poslední doby - Facebook. Dalo by se očekávat, že takové prostředí bude svědčit drahým kovům. Opak je pravdou. Zatím.

Zdroj: Elliott Wave Trader