Tip pro odvážnější investory: Jihovýchodní Asie
|

Tip pro odvážnější investory: Jihovýchodní Asie

Většina portfolií neobsahuje pouze akcie obchodované na největších světových burzách. V malé míře mohou být zastoupeny i tituly z menších národních burz. Investoři rádi hledají alternativy, které jim mohou přinést zajímavé zhodnocení. Jednou z možností mohou být i burzovně obchodované fondy investující v asijských zemích.

Emerging Markets ETF Singapur
Mladé trhy

Filipíny či Singapur nejsou jen vyhledávaným cílem turistů, kteří touží po nevšedních zážitcích, ale i odvážnějších investorů. Kdo uvažuje o rozšíření investičního portfolia o tyto exotické země, může využít nové fondy na trhu Xetra. db X-trackers je prvním tvůrcem burzovně obchodovaných fondů v Evropě, který nabízí ETF sledující hlavní ekonomiky jihovýchodní Asie.

Filipíny nabízejí investici do finančnictví a průmyslu

Filipíny jsou se svými více než 103 miliony obyvatel dvanáctou nejlidnatější zemí světa. Na tvorbě HDP se přibližně z 55 % podílejí služby, 33 % průmysl a 12 % zemědělství.

Vývoj akcií čtyřiceti místních firem sleduje db x-trackers MSCI Philippines IM TRN Index ETF (LU0592215403). Do portfolia fondu jsou zařazeny akcie z indexu MSCI Philippines IM TRN. Z hlediska regionální alokace zaujímají necelých 39 % akcie firem z finančního sektoru. Druhé nejvyšší zastoupení v portfoliu mají akcie průmyslových podniků (24,9 %). Nad 10 % se udržely veřejné služby (elektroenergetika, plynárenství, teplárenství, vodárenství a kanalizace). Portfolio doplňují firmy působící v sektoru telekomunikací, spotřebního a luxusního zboží či surovin. Uvedený burzovně obchodovaný fond je veden v dolarech. Roční správa vyjde na 0,65 %.

Singapur sází na služby

Singapur se řadí mezi nejvyspělejší ekonomiky světa. Na tvorbě HDP se nejvíce podílejí služby, které tvoří přes 73 %. Tento městský stát v jihovýchodní Asii je významným ekonomickým, obchodním i dopravním centrem. Významný je i průmysl, který se na tvorbě HDP podílí necelými 27 %.

Na vývoji singapurských akcií se můžete podílet prostřednictvím fondu db x-trackers MSCI Singapore IM TRN (LU0659578842). Uvedený ETF sleduje 110 akcií zařazených v indexu MSCI Singapore IM TRN. Největší váhu v portfoliu mají akcie firem z finančního sektoru (48,8 %). Necelých 25 % zaujímají akcie průmyslových firem. Finance a průmysl představují téměř tři čtvrtiny portfolia. Do portfolia jsou zařazeny i společnosti ze sektoru telekomunikací, luxusního a spotřebního zboží, informačních technologií, energetiky či zdravotnictví. Roční nákladovost fondu je 0,5 %. Stejně jako u předchozího ETF je měnou fondu dolar.

Kompletní článek najdete na serveru ETFs.cz

Finanční magnet současného světa: Singapur
Kdo je na světě nejkrásnější? Ne, nebudeme se zabývat další castingovou show, která vyplňuje hlavní vysílací časy televizních stanic. Jde nám o nejlepší finanční centrum světa. Podle PricewaterhouseCoopers je v současnosti stále ještě nejoblíbenějším místem Švýcarsko, které následuje finanční centrum Londýn. Ale již v příštím roce je pravděpodobné, že se na nejvyšší místo žebříčku dostane asijský Singapur.

Investice do obrovského potenciálu: Emerging markets mohou vyjít z módy, těchto 15 trhů nabízí rychlejší růst
Země BRIC ekonomicky zpomalují, výhledy americké, natož evropské ekonomiky jsou přinejlepším opatrné. Pokud hledáte rychlejší růst, můžete se porozhlédnout po takzvaných frontier markets, zatím okrajových trzích, které ovšem mají (většinou právem) ambice být zařazeny mezi mladé trhy, tedy ekonomiky investory vnímané jako relativně bezpečnější.