Na zdraví aneb kde Amerika loni utopila 750 miliard dolarů
|

Na zdraví aneb kde Amerika loni utopila 750 miliard dolarů

Ve Spojených státech amerických se v roce 2011 utratilo za zdravotní péči celkem 2,6 bilionu dolarů, tedy zhruba šestina celého rozpočtu. Skoro třetina této částky - 750 miliard - nepřispělo k ničímu zdraví. Upozorňuje na to každoroční zpráva amerického Institute of Medicine.

Americká ekonomika Zdravotní péče
Neefektivita americké zdravotní péče

Obamacare: Americké téma, na které mohou sázet i akcioví investoři
Důležité vítězství v boji s republikány si připsal americký prezident Barack Obama. Nejvyšší soud totiž těsně potvrdil platnost zdravotního zákona z roku 2010, což je možná jeden z největších úspěchů jeho funkčního období. Podle soudního nálezu se zákon, který pod hrozbou pokuty nařizuje Američanům sjednat si zdravotní pojištění, rovná dani – a ty jsou v kompetenci Kongresu. Bylo tedy v ústavním pořádku, že zákonodárci tuto "daň" zavedli a nejednalo se o překročení jejich mandátu, jak tvrdili odpůrci.

USA čeká nejhorší deprese všech dob. Proč to skončí tak špatně?
Amerika příkladem prosperity a pokroku? Bývávalo! Většina z nás raději zavírá oči nad tím, jak světové impérium upadá – ekonomicky i morálně - a pouze hromadí dluhy. Na amerických zpravodajských kanálech přibývá zpráv varujících před dekádami ekonomické deprese daleko větších rozměrů než té, kterou Američané zažili po roce 1929.

Zdroj: Institute of Medicine