Jak výsledková sezóna v USA zamávala s očekáváními firem a investorů?
|

Jak výsledková sezóna v USA zamávala s očekáváními firem a investorů?

Výsledková sezóna za druhý kvartál 2012 v USA je minulostí. když se na ni podíváme souhrnně, uvidíme, že výsledky opět překonaly očekávání trhu. Stalo se tak již podesáté v řadě, což je charakteristický rys oživení na trzích od konce roku 2009, i když tentokrát to na úrovni tržeb jen těsné. Navzdory tomu však charakteristickým jevem firemních výsledků byly opatrné výhledy do konce roku. I proto se v průběhu zveřejňování postupně snižoval roční výhled zisku firem v indexu S&P 500 - z původních 105 USD na 103,4 USD.

Ocenění Světové akcie Výsledková sezóna

To je výrazná změna vzhledem k lepším než očekávaným ziskům za 2Q2012 a již fixním za 1Q2012. Při pohledu na ukazatel P/E 2012 se tak index nachází těsně pod dlouhodobým průměrem.

Výsledková sezóna v USA za 2Q2012 Výhled ziskovosti amerických firem a ocenění akcií

S&P 500: Technická analýza a výhled do konce roku
Index S&P 500 minulý týden vyskočil v reakci na časově neomezený program kvantitativního uvolňování. Dostal se tak na nová letošní maxima. Současně se pohybuje nad všemi hlavními (exponenciálními) klouzavými průměry, které mírně rostou. MACD se drží nad spouštěcí linií (je pozitivní). ROC20 pokračovalo v růstu, ROC60 nad svým 20denním klouzavým průměrem. RSI povyskočilo až nad hranici překoupenosti (70 bodů). Celkově jsou technické indikátory lehce pozitivní, opatrnost ale vzbuzuje překoupenost na RSI. Očekáváme, že index brzy otestuje horní hranici rostoucího trendového kanálu, kterou pravděpodobně překoná a vrátí se zpět do tohoto trendového kanálu.