Akcie jsou levnější než po většinu období let 1991 až 2010
|

Akcie jsou levnější než po většinu období let 1991 až 2010

Jedním z paradoxů růstu cen akcií na nová několikaletá maxima v posledních týdnech je to, že se to děje při současném snižování odhadů ziskovosti firem. Přestože však P/E (poměr cen akcií a zisku na akcii) za uplynulý rok vzrostl o zhruba 30 %, je stále níže než po většinu období posledních zhruba 20 let. Doba centrálně-bankovní je tady - ceny akcií rostou, ačkoli firmy a analytici dávají opatrné výhledy.

Ocenění Světové akcie P/E
P/E indexu S&P 500

Tato akcie si poradí s inflací
Našel jsem zajímavou akcii, která by mohla nadále dobře prospívat v situaci, kdy hrozí vysoká inflace. Politici a centrální bankéři mohou o metodách sterilizace nákupů dluhopisů vykládat, co chtějí. Jsou to nesmysly mající ospravedlnit tištění peněz.

Jak obchodovat v období QE3
Všechno je jinak, časově neomezené nalévání peněz na trh ze strany Fedu opravdu mění hřiště, na kterém se investoři a tradeři snaží vyhrát, tedy vydělat. Jak obchodovat? Lépe se radí, než přímo obchoduje, ale zkusme najít odpověď.

Akciové trhy na drogách
Prohlášení Evropské centrální banky o případném poskytnutí "neomezené" pomoci problémovým státům bylo to, v co trhy doufaly. Další splnění nadějí přišlo se slovy Bena Bernankeho o časově neohraničené třetí vlně kvantitativního uvolňování ve Spojených státech. Nestává se však droga zvaná tištění peněz pro trhy příliš návykovou?

Zdroj: Crossing Wall Street