RISK ON? O německé dluhopisy v aukci nebyl zájem
|

RISK ON? O německé dluhopisy v aukci nebyl zájem

Německo, tradiční bezpečný dluhopisový přístav, ve středu doplatilo na všeobecně dobrou náladu na evropských burzách. Prodalo 10leté dluhopisy s výnosem 1,42 % (stejný jako v srpnové aukci), ovšem upsalo jich mnohem méně, než mělo v plánu. Na trhu si dnes země půjčila jen 3,61 miliardy eur místo plánovaných 5 miliard, poptávka nedosáhla ani 4 miliard. Česká republika na tom dnes byla ve své aukci mnohem lépe - celkem si půjčila 4 miliardy korun při vyšší poptávce.

Státní dluhopisy Německo
Výnosy 10letých státních dluhopisů Německa

Čína zachraňující Evropu: Koho ten nesmysl jen napadl?!
Německá kancléřka Merkelová si vyjela do Číny jednat o řadě věcí. V centru pozornosti byla obchodní spolupráce Německa s Čínou, řada byznysmenů v německé vládní delegaci jistě podepsala smlouvy za miliardy eur. Nebyla by to ovšem finanční média, kdyby nespekulovala o čínské pomoci zadlužené Evropě. Jak jinak než nákupy dluhopisů evropských zemí, ty přece všechno zachrání.

Angela Merkelová a její používání moci v Evropě
Časopis Forbes zařadil německou kancléřku Merkelovou na čtvrté místo v žebříčku nejmocnějších lidí světa. V kategorii žen jí udělil dokonce zlatou medaili. Merkelová bezpochyby velkou moc má. Používá ji v něčem správně, ale jindy zase velmi špatně.