Zlato Bernankeho miluje, akcie na něj nemají ani po 100% zhodnocení
|

Zlato Bernankeho miluje, akcie na něj nemají ani po 100% zhodnocení

Výkonnost akcií měřená v aktuálních cenách zlata ukazuje, že Ben Bernanke sice natištěnými dolary živí pocit ekonomického oživení a vyššího bohatství Američanů (ceny akcií a nemovitostí), zlato ale svou výkonností tato aktiva hravě strčí do kapsy. Akcie například poráží podobně jako v období, kdy Fedu šéfoval Arthur Burns (od roku 1970, šéfem Fedu do roku 1978).

Ben Bernanke Zlato Světové akcie Kvantitativní uvolňování

Pro akcie příznivější než pro zlato byla období (uvažováno období od začátku mandátu srovnatelné s aktuálním "panováním" Bena Bernankeho), kdy centrální bance USA šéfovali Paul Volcker (od srpna 1979, šéfem Fedu do srpna 1987) a Alan Greenspan (od srpna 1987, šéfem Fedu do konce ledna 2006).

Zlato vs. akcie za posledních čtyř šéfu Fedu

Bernanke stříhá metr. Co bude s Fedem dál?
S americkými prezidentskými volbami za dveřmi se množí spekulace, jak další volební období zahýbe s křeslem pod Benem Bernankem, šéfem Fedu, jehož druhý mandát vyprší 31. ledna 2014.

Bublina roku 2013: Ruce pryč od dluhopisů, smysl budou mít zlato a stříbro!
Gerald Celente, populární předpovídač trendů ve světové ekonomice z Trends Research, varuje investory před dalšími investicemi do dluhopisů. "Celá ta hra je zmanipulovaná," tvrdí. Trh s americkými dluhopisy je podle něj jednou velkou bublinou, která může prasknout již v roce 2013. Finanční kolaps, který to způsobí, bude bezprecedentní.

Zdroj: UBS