Akcie pohledem technické analýzy: S&P 500 by mohl dále posílit, Evropa má spíše tendenci korigovat
|

Akcie pohledem technické analýzy: S&P 500 by mohl dále posílit, Evropa má spíše tendenci korigovat

Výhled na obchodování s americkými, německými a evropskými akciemi za pomoci technických indikátorů. Tento výhled se nemusí shodovat s fundamentálními daty.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index se těsně přehoupl nad rezistenci okolo 1 465 bodů (trojnásobný lokální vrchol z loňského podzimu). MACD pokračuje v růstu a drží se nad spouštěcí linií. ROC20 stagnuje v kladném pásmu, ROC60 roste od nuly a podporuje pozitivní trend. RSI stále pozitivní, roste a drží se mezi hranicí překoupenosti a 14denním klouzavým průměrem.

Situace na technických indikátorech je stále mírně pozitivní a podporuje očekávání, že se index pravděpodobně usadí nad novou úrovní podpory na 1 465 bodech. Očekáváme, že index bude mít v průběhu tohoto týdne tendenci k mírnému posilování.

S&P 500 - technická analýza

Americká výsledková sezóna se naplno rozjíždí. V týdnu přijdou na řadu především velké banky
Druhý týden americké výsledkové sezóny je tady. Které firmy se představí tentokrát? Budou to především velké americké banky jako Goldman Sachs, Citigroup nebo JPMorgan Chase. Své karty odhalí ale také eBay, Intel, General Electric, Schlumberger a mnoho dalších.

DAX

Index pokračuje v růstu a drží se nad 20denním klouzavým průměrem. Hlavní klouzavé průměry rostou v býčí formaci. MACD poklesem pod spouštěcí linii vydalo prodejní signál. Obě ROC víceméně stagnují v kladném pásmu. RSI lehce roste a opět se blíží hranici překoupenosti (na 70 bodech).

Technické indikátory jsou v souhrnu spíše negativní (prodejní signál na MACD, RSI kousek od překoupenosti). Očekáváme, že index bude mít tendenci k vývoji do strany. Vzhledem k situaci na technických indikátorech může přijít i technická korekce.

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index se přehoupl přes další úroveň odporu. Hlavní klouzavé průměry rostou v býčí formaci. MACD se postupně přibližuje spouštěcí linii. Pokles pod ni by vyvolal prodejní signál. Obě ROC lehce klesají, ale stále v kladném pásmu. RSI se drží těsně pod hranicí překoupenosti.

Celkově jsou technické indikátory stále ještě lehce pozitivní, ale může poměrně snadno dojít ke zhoršení (potenciálně prodejní signál na MACD). Očekáváme, že index bude mít tento týden tendenci ke konsolidaci po nedávném skokovém nárůstu.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Korekce by na začátku výsledkové sezóny byla zdravá
Ve čtvrtek cena indexu S&P 500 uzavřela na 1472,12 a přiblížila se několikaletému maximu 1474,54 ze 14. září 2012. Předtím byl index S&P 500 naposledy výše 31. prosince 2007.