ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků z České spořitelny na nejlikvidnější tituly na pražské burze.

Akcie ČR

Erste Group Bank: Poté, co akcie banky v loňském roce dosáhly nejvyšší pozitivní výkonnosti ze všech titulů z hlavního trhu, pokračují v růstu i v novém roce.

ČEZ: I když v roce 2013 očekáváme další asi 7% pokles zisku, je ocenění a dividendový výnos ČEZ (okolo 6,8 %) v krátkodobém horizontu zajímavý.

Unipetrol: Firma zveřejní svůj odhad vybraných provozních ukazatelů (trading statement) za 4Q2012 tento pátek. Kvartál byl slabý, rafinérské marže v listopadu klesly, zatímco petrochemické lehce posílily. Očekáváme, že rafinérský segment vytvoří na LIFO EBIT ztrátu 400 milionů Kč, zatímco petrochemický zisk by měl dosáhnout asi 50 až 100 milionů Kč, stejně jako retailový. Celkově na úrovni EBIT očekáváme ztrátu okolo 200 milionů Kč.

Telefónica C.R.: Titul se usadil v pásmu okolo 325 Kč, které implikuje stále prémii vůči regionálnímu mediánu, současně ale nabízí i nadprůměrné marže. Pro další vývoj ceny akcií bude důležitá aukce kmitočtů sítí 4. generace, především pak to, zda se podaří na trh vstoupit finanční skupině PPF.

Pegas Nonwovens: Akcie pokračovaly v růstu na nová roční maxima. I tak ale titul stále nabízí odhadovaný hrubý dividendový výnos přes 5 % a výhled rostoucí výrobní kapacity v následujících letech.

NWR: Trading statement za 4Q2012 potvrdil relativně slabé prostředí segmentu energetického uhlí, ale při pohledu na objemy za uvedené období také v segmentu koksovatelného uhlí. Navíc se zdá, že by ceny v 1Q2013 nemusely následovat zlepšení na mezinárodních trzích. To bude částečně kompenzováno striktním řízením nákladů (očekávané stabilní jednotkové náklady navzdory poklesu produkce o 2 až 11 %) a oddálením kapitálových výdajů. Volný peněžní tok tak bude jen mírně v záporu.

ČS: Lednová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro lednové obchodování?

Letos sázím na banky a utility, říká Karel Tregler (Generali PPF Asset Management)
Erste Group Bank a pro defenzivněji zaměřené investory Komerční banka – tyto dva tituly vypadají na prahu roku dobře. Polské finanční instituce a Raiffeisenbank naopak v tuto chvíli raději nebrat, myslí si portfoliomanažer z Generali PPF Asset Management Karel Tregler. Letos by také sázel na vodárny a elektrárny, na telekomunikační firmy a na retailové společnosti.

Zdroj: Česká spořitelna