Spotřebitelské ráje roku 2030: USA a Evropa vydrží, Čína, Indie a Latinská Amerika potáhnou globální růst bohatství
|

Spotřebitelské ráje roku 2030: USA a Evropa vydrží, Čína, Indie a Latinská Amerika potáhnou globální růst bohatství

Titulek článku je poněkud nadnesený, ale je potřeba si uvědomit, že navzdory krizi a prohlubujícím se sociálním rozdílům se lidé v Americe a v Evropě mají stále téměř nejlépe v historii. "Konec střední třídy", který hlásají mnohá média, by se neměl konat ani v příštích 20 letech. Ke střední třídě by celosvětově v roce 2030 mělo patřit něco přes 4 miliardy lidí.

Bohatství Světová ekonomika

Zatímco současné vyspělé ekonomiky budou, co se týká podílu střední třídy, víceméně stagnovat, rozvojové země v čele s Čínou a Indií budou bohatnout. Černým koněm zůstává Afrika.

Růst střední třídy

Takto bude vypadat světová ekonomika v roce 2050
Světová ekonomika se v posledních letech dynamicky vyvíjí. Dlouhodobé trendy a výhledy mohou být základem investičních rozhodnutí a strategií. Analytici z Goldman Sachs se pokusili podívat opravdu daleko vpřed, do roku 2050. A vyšly jim mimo jiné tři zajímavé trendy.

Extrémní LONG sázka: Proč je Afrika kontinentem budoucnosti
Gigantická naleziště ropy a plynu, která mění globální pravidla hry. Třída superbohatých, kterou si začíná předcházet většina výrobců luxusního zboží. Zároveň spousta chaosu a bezpráví. To vše a ještě mnohem více je Afrika – gigant, jehož pozvolné probouzení by investoři neměli zaspat. Podrobnosti zjišťoval Investiční web přímo na místě.