VIG: Za rok 2012 by firma měla oznámit růst na všech frontách, a to včetně dividendy
|

VIG: Za rok 2012 by firma měla oznámit růst na všech frontách, a to včetně dividendy

VIG ve čtvrtek 24. ledna před otevřením trhu zveřejní předběžné výsledky hospodaření za rok 2012. Podle zkušeností z minulých let by pojišťovna měla zveřejnit především předepsané pojistné (nekonsolidované), zisk před zdaněním a návrh dividendy ze zisku z minulého roku.

Vienna Insurance Group (VIG) Akcie ČR Výsledková sezóna

"U hrubého předepsaného pojistného na nekonsolidované bázi očekáváme nárůst o 8 % na 9 720 milionů eur," míní analytik z J&T Banky Milan Lávička. "V případě zisku před zdaněním očekáváme výsledek 593 milionů eur (+6 % r/r)."

Investoři se dále zaměří na informace o výši dividendy. "Zde očekáváme, že management buď pouze potvrdí stávající dividendovou politiku vyplácet minimálně 30 % čistého zisku, nebo přímo oznámí návrh dividendy, který předloží ke schválení na valné hromadě. Naše projekce počítá s dividendou ve výši 1,2 eura na akcii (35% výplatní poměr)," pokračuje Lávička.

Výsledky VIG by opět měly potvrdit stabilitu hospodaření a relativně omezený dopad dluhové krize v Evropě. Obdobně jako v minulosti by ani nyní zveřejnění předběžných čísel nemělo být výraznějším impulzem pro pohyb ceny akcií VIG.

VIG - očekávané výsledky za rok 2012

Erste Group, Komerční banka a VIG: Kompletní přehled investičních doporučení
Jaký názor mají na akcie Erste Group, Komerční banky a VIG domácí a zahraniční analytici? Jaké jsou jejich dvanáctiměsíční cílové ceny a jak znějí jejich aktuální investiční doporučení? Přehled investičních doporučení, jak je k 14. 12. 2012 shromáždila k 21. 6. 2012 agentura Bloomberg.

Zdroj: J&T Banka