Akcie pohledem technické analýzy: Indikátory nevylučují další posílení, S&P 500 bude bojovat o úroveň 1 500 bodů
|

Akcie pohledem technické analýzy: Indikátory nevylučují další posílení, S&P 500 bude bojovat o úroveň 1 500 bodů

Akciové trhy jsou vysoko nad svými průměry, k nimž mohou klesnout, ale indikátory jsou stále nastaveny směrem nahoru.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index se nadechl k mohutnému růstu a dostal se až k psychologické hranici 1 500 bodů. MACD pokračuje v růstu a drží se nad spouštěcí linií, navíc je okolo nejvyšších úrovní za poslední půlrok. Obě ROC rostou, ROC60 navíc nad 20denním klouzavým průměrem. RSI se dostalo nad hranici překoupenosti (70 bodů).

Celkově jsou technické indikátory pozitivní, na druhou stranu stopku naznačuje překoupené RSI. Očekáváme, že se index bude v průběhu týdne obchodovat kolem úrovně 1 500 bodů, která bude pro další vývoj rozhodující.

S&P 500 - technická analýza

Signál ke korekci na akciích? Tady ho máte!
Bank of America našla alespoň náznak toho, proč by akcie mohly zkorigovat svůj růst z posledních týdnů. Americký dolar v posledních dnech posiluje (na grafu není známý dolarový index, kde je velká váha eura, ale takzvaný trade-weighted dollar index; dolar vůči euru naopak oslabuje), což znamená, že investoři míří do této bezpečné měny. Navíc příliv peněz do akciových fondů, v posledních týdnech velice rychlý, se zastavil.

DAX

Index v průběhu minulého týdne opět testoval 20denní klouzavý průměr, ten se ale udržel a index zamířil výše. Hlavní klouzavé průměry rostou v býčí formaci. MACD se chystá vydat nákupní signál, ROC60 roste nad 20denní klouzavý průměr, ROC20 se odpoutalo od nulové úrovně. RSI vyskočilo nad svůj 14denní klouzavý průměr a nachází se těsně pod hranicí překoupenosti.

Technické indikátory jsou v souhrnu spíše mírně pozitivní (s potenciálem nákupního signálu na MACD). Očekáváme, že index bude mít tento týden tendenci k mírnému nárůstu.

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index pokračoval v růstu na nová lokální maxima. Nadále se drží nad poměrně rychle rostoucím 20denním klouzavým průměrem. Hlavní klouzavé průměry rostou v býčí formaci. MACD naznačuje, že by po asi 2týdenní slabosti mohlo vydat nákupní signál. ROC60 se drží nad 20denním klouzavým průměrem, ROC20 lehce roste. RSI se pohybuje okolo hranice překoupenosti.

Celkově jsou technické indikátory lehce pozitivní a nestojí (snad kromě téměř překoupeného RSI) v cestě indexu výše. Očekáváme, že index bude mít tento týden tendenci k pokračování růstu. Známkou slábnoucího momenta by byl případný pokles pod 20denní klouzavý průměr.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Euforie trvá, akcie mají historická maxima na dohled
Také čtvrtý týden roku 2013 akcie pokračovaly v růstu. Index S&P 500 v pátek uzavřel po více než pěti letech nad 1 500 bodů. K historickému maximu závěrečné ceny 1 565 z 9. října 2007 již akcie nemají daleko (4,1 %).