Portfolio, které chcete letos mít
|

Portfolio, které chcete letos mít

Co by měl člověk vlastnit v roce 2013, když nechce prodělat, ale zůstat v černých číslech? Je vůbec možné v současnosti vydělat, nebo musí člověk jen bojovat o co nejmenší ztrátu?

Státní dluhopisy Zlato Světové akcie Výhled na rok 2013

Americké akcie - BUY

Své tipy na ideální rozložení investic v portfoliu v roce 2013 nabízí generální ředitel TJM Institutional Services Jim Iuorio. Mimo jiné je přesvědčen, že si v roce 2013 povedou dobře americké akciové trhy.

Důležitá bude také postupná obnova amerického trhu s bydlením. Optimistický růst cen nemovitostí může ukazovat na zvyšující se americkou zaměstnanost a na silnější důvěru spotřebitelů.

Situace v Číně a Japonsku navíc naznačuje, že by se mohlo dařit takzvaným "risk-on" obchodům, kdy trh přijímá vyšší míru rizika výměnou za možnost vyšších výnosů.

Zlato a stříbro - BUY, dluhopisy - SELL

Kromě akcií lze podle Jima Iuoria vsadit také na akcie těžařů zlata a stříbra. Drahé kovy totiž můžou působit jako ochrana před inflací, jejíž hrozba roste s každou další finanční injekcí od centrálních bank. Tištění peněz je podle nich všelék, půjčky ale nejsou samospásnou obranou před zpomalováním globální ekonomiky.

Stejné argumenty jako u zlata a stříbra by měly platit i v případě ropy a mědi. Co se týče měn, sází Jim Iuorio i proto na kanadský dolar.

V příštích několika letech se může stát, že Spojené státy ztratí důvěru trhů. Ty by mohly začít pochybovat o tom, že Amerika dokáže splácet své dluhy. To by mohlo způsobit obrovské výprodeje dlouhodobých amerických vládních dluhopisů.

Bublina roku 2013: Ruce pryč od dluhopisů, smysl budou mít zlato a stříbro!
Gerald Celente, populární předpovídač trendů ve světové ekonomice z Trends Research, varuje investory před dalšími investicemi do dluhopisů. "Celá ta hra je zmanipulovaná," tvrdí. Trh s americkými dluhopisy je podle něj jednou velkou bublinou, která může prasknout již v roce 2013. Finanční kolaps, který to způsobí, bude bezprecedentní.

Rok 2013: Globální růst bude pomalý z těchto tří důvodů
Analytici ze společnosti Nomura Securities tvrdí, že v roce 2013 čeká světovou ekonomiku další období pomalého růstu. Svůj výhled odůvodňují třemi faktory, které budou ekonomické oživení brzdit.

Zdroj: TJM Institutional Services