Tři fondy s pěti hvězdami od Morningstar
|

Tři fondy s pěti hvězdami od Morningstar

Tři fondy společnosti Cornhill Management získaly od mezinárodní agentury Morningstar vytoužený nejvyšší rating, tedy 5 hvězd, což podtrhuje jejich atraktivitu pro investory. Fondy WSF Global Equity Fund, WIOF Latin American Performance Fund a WIOF South-East Asia Performance Fund získaly nejvyšší rating k říjnu 2013, což znamená, že patří mezi nejlepších 10 % fondů v rámci dané kategorie společnosti Morningstar.

Asijská ekonomika Emerging Markets Latinská Amerika Podílové fondy Islám

Ačkoli je vynikající výkonnost typickým znakem všech tří fondů, každý z nich je něčím specifický. Proto mohou být do jednoho vhodnou součástí investičního portfolia.

WIOF SOUTH-EAST ASIA PERFORMANCE FUND

Rostoucí mladá pracovní síla, rychle expandující střední třída pohánějící rostoucí domácí poptávku a regionální trhy s výbornou výkonností – to jsou znaky regionu jihovýchodní Asie, který by proto žádný investor neměl přehlížet. Fond byl opakovaně oceněn nejvyšším ratingem od společnosti Morningstar a patří mezi 10 % nejlepších fondů v rámci kategorie ASEAN Equity, tedy fondů investujících do akcií regionu jihovýchodní Asie (ASEAN).

Dosavadní výkonnost fondu může pokračovat, jelikož fond využívá atraktivní investiční fundamenty, které nabízejí některé z nejdynamičtějších ekonomik světa. Jedná se o odhadovanou kombinaci populace regionu (500 milionů obyvatel) a HDP (2 biliony USD), kombinovanou tržní kapitalizaci (1,9 bilionu USD) a silnou a rostoucí domácí poptávku podporovanou zvětšující se mladou pracovní sílou a rostoucí bohatou střední třídou.

Zásadní reformy ve fiskální politice i v jiných ekonomických oblastech a závazek zemí regionu vytvořit Sdružení národů jihovýchodní Asie (Association of Southeast Asian Nations Economic Community) posilují ekonomické zdraví zemí regionu, čímž podporují investiční příležitosti. Předpokládá se, že ekonomický růst zemí regionu překoná v roce 2014 růst v mnoha vyspělých zemích, a to navzdory pokračujícím problémům v globální ekonomice. Navíc je fond spravován společností CIMB-Principal Asset Management, oceněným investičním specialistou z Asie, který je součástí CIMB Group, čtvrté největší bankovní skupiny v regionu jihovýchodní Asie.

WIOF LATIN AMERICAN PERFORMANCE FUND

Investorům do akciových a dluhopisových trhů Latinské Ameriky nabízí fond WIOF Latin American Performance Fund přístup do regionu, kde demografie, ekonomická síla a rychle se rozvíjející střední třída vytvářejí rychlý spotřebitelský růst a atraktivní investiční prostředí. Politická stabilita a ortodoxní ekonomické politiky daly vzniknout výraznému růstu, který vytváří nové příležitosti pro regionální společnosti a zvyšuje podíl střední třídy a blahobyt. Zvýšená kupní síla obyvatel Latinské Ameriky též oživila domácí spotřebitelskou poptávku a vytvořila investiční příležitosti ve více sektorech ekonomiky.

Země Latinské Ameriky jsou na rozdíl od jiných mladých ekonomik relativně málo závislé na exportu, především komodit, což je výhoda, kterou by investoři neměli přehlížet. I když vyšší ceny komodit mohou poskytnout zemím Latinské Ameriky pozitivní růstový impulz, nepatří země mezi exportně orientované regiony světa (na rozdíl od Asie).

Vzhledem k nedávnému vývoji byly země v regionu poháněny hlavně stabilizačními a restrukturalizačními aktivitami v rámci vlastních ekonomik, což přispělo ke zlepšení postavení nižší a střední třídy a k růstu domácí spotřeby. Rovněž je potřeba připomenout, že regionální indexy, které se z jedné třetiny skládají ze společností komoditního sektoru, příliš zdůrazňovaly význam tohoto sektoru v zemích latinskoamerického regionu.

Mezinárodní měnový fond předpokládá v nejbližších pěti letech (2013 až 2017) ekonomický růst USA o 2,9 % ročně, v hlavních zemích Latinské Ameriky pak 4,5 % ročně. Manažer portfolia fondu Fernando X. Donayre tvrdí, že "silné základy ekonomik Latinské Ameriky signalizují dobré vyhlídky investic v regionu v dlouhodobém horizontu". Portfolio fondu je spravováno společností INCA Investments LLC, která má zkušenosti z investování na latinskoamerických trzích od začátku 90. let minulého století a má tým analytiků specializujících se na nejdůležitější sektory v regionu.

WSF GLOBAL EQUITY FUND

Tento fond, který se zaměřuje na globální akcie spravované v souladu s islámským právem šaría, je světovou jedničkou. Od svého vzniku před třemi lety získal několik prestižních ocenění, například v roce 2012 titul Nejlepší islámský fond (globální šaría akciové fondy) při udělování prestižních cen Islamic Business and Finance Awards. Podle ratingové agentury Morningstar, která sleduje fondy z celého světa, měl fond v roce 2011 nejlepší výkonnost v rámci kategorie islámských globálních akciových fondů. Od vzniku v roce 2010 neustále patřil mezi nejlepší fondy investující podle práva šaría v globální kategorii Islamic Global Equity společnosti Morningstar. Nyní byl tedy oceněn nejvyšším ratingem Morningstar za tříletou výkonnost od svého vzniku.

Fond je spravován oceňovaným portfoliomanažerem, společností Cogent Asset Management. Zakládající členové společnosti v minulosti spravovali některé oceňované fondy s vysokou výkonností v rámci různých kategorií.

"Investování v souladu s islámským právem šaría není pouze pro muslimy. Je vhodné pro jakéhokoliv investora se silnými sociálními mravními principy, který nechce investovat do alkoholu, hazardních her nebo tabákového průmyslu, dívá se skepticky na přidanou hodnotu pro společnost ze strany konvenčního bankovního systému a chce investovat do společností s konzervativním financováním a nízkými úrovněmi dluhu," vysvětluje Ian Lancaster, výkonný ředitel společnosti Cogent Asset Management, která je investičním specialistou v oblasti aktiv řízených podle islámského práva šaría, a manažer portfolia pro fond WSF Global Equity Fund. "Akcie společností fungujících v souladu s právem šaría nabízejí přístup do světa finančně konzervativních společností, které v minulosti poskytovaly dobrou návratnost investic s relativně nízkou úrovní volatility. Tyto atributy mají, zejména v současném ekonomickém klimatu, potenciál rozšířit portfolio jakéhokoliv investora."

Více informací ohledně fondů Cornhill naleznete na www.1cornhill.com/CZE/CZE/navi/home.

Zdroj: Cornhill Management

Polská placená televize Canal+ Polska chystá vstup na burzu
před 15 minutami

Polská placená televize Canal+ Polska chystá vstup na burzu

Polská placená televize Canal+ Polska chystá vstup na varšavskou burzu. Uvedla to ve čtvrtek agentura Reuters. Podíl...
Média Televize Polsko
Asijské akcie ve čtvrtek klesaly v reakci na zhoršení výhledu regionu…
Asijské akcie ve čtvrtek klesaly v reakci na zhoršení výhledu regionu…
10:30

Asijské akcie ve čtvrtek klesaly v reakci na zhoršení výhledu regionu ze strany MMF

Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří ve čtvrtek skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Zaměstnavatelé: Vláda by měla prodloužit program Antivirus B
10:23

Zaměstnavatelé: Vláda by měla prodloužit program Antivirus B

Zaměstnavatelé vyzvali vládu, aby do konce roku prodloužila program Antivirus B v nezměněné podobě. Může podle nich...
Byznys a podnikání Česká republika Podpora ekonomiky
Majitel British Airways má kvůli koronaviru vysokou ztrátu
10:20

Majitel British Airways má kvůli koronaviru vysokou ztrátu

Společnost International Airlines Group (IAG), která vlastní největší britské aerolinky British Airways a další...
Doprava Turismus a cestovní ruch Evropské akcie
Internetový prodejce módy About You chystá vstup na burzu
10:12

Internetový prodejce módy About You chystá vstup na burzu

Německý internetový prodejce módy About You chystá vstup na burzu. Doufá, že oceněním akcií dosáhne tržní hodnoty...
Móda a design Německo Evropské akcie
Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy
09:52

Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy

Více než polovina malých a středně velkých podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z...
Byznys a podnikání Evropa Koronavirus
ČSÚ: Přebytek veřejných financí ČR loni klesl na 0,27 % HDP
09:51

ČSÚ: Přebytek veřejných financí ČR loni klesl na 0,27 % HDP

Přebytek českých veřejných financí loni klesl na 0,27 % hrubého domácího produktu z předloňských 0,91 % HDP. Uvedl to...
Česká republika
Antivirová společnost McAfee stanovila cenu primárního úpisu svých…
09:42

Antivirová společnost McAfee stanovila cenu primárního úpisu svých akcií na 20 USD

Vývojář antivirového softwaru McAfee ve středu večer stanovil cenu primárního úpisu svých akcií na 20 USD, což je...
Americké akcie Software Primární úpis akcií (IPO)
S akciemi Kofoly se ve čtvrtek obchoduje naposledy s právem na…
09:34

S akciemi Kofoly se ve čtvrtek obchoduje naposledy s právem na dividendu

Čtvrtek 22. října je posledním dnem obchodování s akciemi společnosti Kofola ČeskoSlovensko s právem na dividendu ze...
Akcie ČR Kofola ČeskoSlovensko Dividendy
Facebook spouští svou seznamku v evropských zemích včetně ČR
08:45

Facebook spouští svou seznamku v evropských zemích včetně ČR

Americká internetová společnost Facebook spouští svou seznamovací službu Facebook Dating. Bude v 32 evropských zemích...
Facebook Sociální sítě
Spotřebitelská důvěra v Německu pro listopad klesla více, než se…
08:38

Spotřebitelská důvěra v Německu pro listopad klesla více, než se čekalo

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla kvůli druhé vlně koronaviru více, než se čekalo. Množící se případy nákazy...
Německo Spotřebitelská důvěra
Co musíte ráno vědět (22. října)
Co musíte ráno vědět (22. října)
00:00

Co musíte ráno vědět (22. října)

Jak se ve středu dařilo akciím v Evropě a v USA, jak se šéfka ECB snaží naslouchat veřejnosti a v čem je covid-19...
Musíte vědět
Automobilce Tesla ve třetím čtvrtletí stoupl zisk o 131 % na 331…
včera v 23:11

Automobilce Tesla ve třetím čtvrtletí stoupl zisk o 131 % na 331 milionů dolarů

Americkému výrobci elektromobilů Tesla ve třetím čtvrtletí stoupl čistý zisk o 131 % na 331 milionů dolarů. Za...
Tesla Auta Výsledková sezóna
Americké akcie ve středu klesly kvůli nejistotě stran podpůrného…
Americké akcie ve středu klesly kvůli nejistotě stran podpůrného…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu klesly kvůli nejistotě stran podpůrného balíku pro ekonomiku

Americké akcie ve středu mírně oslabily. Investoři s obavami vyhlíží, jak dopadne jednání o dalším stimulačním balíku...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Fed: Ekonomická aktivita na většině území USA ožívá pozvolna
včera v 20:33

Fed: Ekonomická aktivita na většině území USA ožívá pozvolna

Ekonomická aktivita na většině území Spojených států nyní po prvotním odrazu ožívá pozvolna. Vyplývá to z pravidelné...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Fed
Putin slíbil, že další tvrdá omezení kvůli koronaviru nebudou
včera v 20:11

Putin slíbil, že další tvrdá omezení kvůli koronaviru nebudou

Ruská vláda se kvůli koronaviru nechystá zavést tvrdá omezující opatření, ujistil ve středu ruský prezident Vladimir...
Rusko Koronavirus
Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů
včera v 18:57

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u...
Farmacie Americká ekonomika
MMF zhoršil odhad poklesu HDP Asie na 2,2 procenta
včera v 18:43

MMF zhoršil odhad poklesu HDP Asie na 2,2 procenta

Mezinárodní měnový fond zhoršil svůj odhad vývoje hrubého domácího produktu Asie v letošním roce kvůli očekávanému...
Asijská ekonomika Mezinárodní měnový fond Hospodářský růst