Tři fondy s pěti hvězdami od Morningstar
|

Tři fondy s pěti hvězdami od Morningstar

Tři fondy společnosti Cornhill Management získaly od mezinárodní agentury Morningstar vytoužený nejvyšší rating, tedy 5 hvězd, což podtrhuje jejich atraktivitu pro investory. Fondy WSF Global Equity Fund, WIOF Latin American Performance Fund a WIOF South-East Asia Performance Fund získaly nejvyšší rating k říjnu 2013, což znamená, že patří mezi nejlepších 10 % fondů v rámci dané kategorie společnosti Morningstar.

Asijská ekonomika Emerging Markets Latinská Amerika Podílové fondy Islám

Ačkoli je vynikající výkonnost typickým znakem všech tří fondů, každý z nich je něčím specifický. Proto mohou být do jednoho vhodnou součástí investičního portfolia.

WIOF SOUTH-EAST ASIA PERFORMANCE FUND

Rostoucí mladá pracovní síla, rychle expandující střední třída pohánějící rostoucí domácí poptávku a regionální trhy s výbornou výkonností – to jsou znaky regionu jihovýchodní Asie, který by proto žádný investor neměl přehlížet. Fond byl opakovaně oceněn nejvyšším ratingem od společnosti Morningstar a patří mezi 10 % nejlepších fondů v rámci kategorie ASEAN Equity, tedy fondů investujících do akcií regionu jihovýchodní Asie (ASEAN).

Dosavadní výkonnost fondu může pokračovat, jelikož fond využívá atraktivní investiční fundamenty, které nabízejí některé z nejdynamičtějších ekonomik světa. Jedná se o odhadovanou kombinaci populace regionu (500 milionů obyvatel) a HDP (2 biliony USD), kombinovanou tržní kapitalizaci (1,9 bilionu USD) a silnou a rostoucí domácí poptávku podporovanou zvětšující se mladou pracovní sílou a rostoucí bohatou střední třídou.

Zásadní reformy ve fiskální politice i v jiných ekonomických oblastech a závazek zemí regionu vytvořit Sdružení národů jihovýchodní Asie (Association of Southeast Asian Nations Economic Community) posilují ekonomické zdraví zemí regionu, čímž podporují investiční příležitosti. Předpokládá se, že ekonomický růst zemí regionu překoná v roce 2014 růst v mnoha vyspělých zemích, a to navzdory pokračujícím problémům v globální ekonomice. Navíc je fond spravován společností CIMB-Principal Asset Management, oceněným investičním specialistou z Asie, který je součástí CIMB Group, čtvrté největší bankovní skupiny v regionu jihovýchodní Asie.

WIOF LATIN AMERICAN PERFORMANCE FUND

Investorům do akciových a dluhopisových trhů Latinské Ameriky nabízí fond WIOF Latin American Performance Fund přístup do regionu, kde demografie, ekonomická síla a rychle se rozvíjející střední třída vytvářejí rychlý spotřebitelský růst a atraktivní investiční prostředí. Politická stabilita a ortodoxní ekonomické politiky daly vzniknout výraznému růstu, který vytváří nové příležitosti pro regionální společnosti a zvyšuje podíl střední třídy a blahobyt. Zvýšená kupní síla obyvatel Latinské Ameriky též oživila domácí spotřebitelskou poptávku a vytvořila investiční příležitosti ve více sektorech ekonomiky.

Země Latinské Ameriky jsou na rozdíl od jiných mladých ekonomik relativně málo závislé na exportu, především komodit, což je výhoda, kterou by investoři neměli přehlížet. I když vyšší ceny komodit mohou poskytnout zemím Latinské Ameriky pozitivní růstový impulz, nepatří země mezi exportně orientované regiony světa (na rozdíl od Asie).

Vzhledem k nedávnému vývoji byly země v regionu poháněny hlavně stabilizačními a restrukturalizačními aktivitami v rámci vlastních ekonomik, což přispělo ke zlepšení postavení nižší a střední třídy a k růstu domácí spotřeby. Rovněž je potřeba připomenout, že regionální indexy, které se z jedné třetiny skládají ze společností komoditního sektoru, příliš zdůrazňovaly význam tohoto sektoru v zemích latinskoamerického regionu.

Mezinárodní měnový fond předpokládá v nejbližších pěti letech (2013 až 2017) ekonomický růst USA o 2,9 % ročně, v hlavních zemích Latinské Ameriky pak 4,5 % ročně. Manažer portfolia fondu Fernando X. Donayre tvrdí, že "silné základy ekonomik Latinské Ameriky signalizují dobré vyhlídky investic v regionu v dlouhodobém horizontu". Portfolio fondu je spravováno společností INCA Investments LLC, která má zkušenosti z investování na latinskoamerických trzích od začátku 90. let minulého století a má tým analytiků specializujících se na nejdůležitější sektory v regionu.

WSF GLOBAL EQUITY FUND

Tento fond, který se zaměřuje na globální akcie spravované v souladu s islámským právem šaría, je světovou jedničkou. Od svého vzniku před třemi lety získal několik prestižních ocenění, například v roce 2012 titul Nejlepší islámský fond (globální šaría akciové fondy) při udělování prestižních cen Islamic Business and Finance Awards. Podle ratingové agentury Morningstar, která sleduje fondy z celého světa, měl fond v roce 2011 nejlepší výkonnost v rámci kategorie islámských globálních akciových fondů. Od vzniku v roce 2010 neustále patřil mezi nejlepší fondy investující podle práva šaría v globální kategorii Islamic Global Equity společnosti Morningstar. Nyní byl tedy oceněn nejvyšším ratingem Morningstar za tříletou výkonnost od svého vzniku.

Fond je spravován oceňovaným portfoliomanažerem, společností Cogent Asset Management. Zakládající členové společnosti v minulosti spravovali některé oceňované fondy s vysokou výkonností v rámci různých kategorií.

"Investování v souladu s islámským právem šaría není pouze pro muslimy. Je vhodné pro jakéhokoliv investora se silnými sociálními mravními principy, který nechce investovat do alkoholu, hazardních her nebo tabákového průmyslu, dívá se skepticky na přidanou hodnotu pro společnost ze strany konvenčního bankovního systému a chce investovat do společností s konzervativním financováním a nízkými úrovněmi dluhu," vysvětluje Ian Lancaster, výkonný ředitel společnosti Cogent Asset Management, která je investičním specialistou v oblasti aktiv řízených podle islámského práva šaría, a manažer portfolia pro fond WSF Global Equity Fund. "Akcie společností fungujících v souladu s právem šaría nabízejí přístup do světa finančně konzervativních společností, které v minulosti poskytovaly dobrou návratnost investic s relativně nízkou úrovní volatility. Tyto atributy mají, zejména v současném ekonomickém klimatu, potenciál rozšířit portfolio jakéhokoliv investora."

Více informací ohledně fondů Cornhill naleznete na www.1cornhill.com/CZE/CZE/navi/home.

Zdroj: Cornhill Management

Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie den zahájily poklesem
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie den zahájily poklesem
před 4 minutami

Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie den zahájily poklesem

Evropské akciové indexy v úvodu pondělní seance klesaly. Investoři reagují mimo jiné na výzvu Evropské centrální...
Světové akcie Asijské akcie Akcie ČR
MONETA reviduje střednědobý výhled, očekává nižší provozní výnosy
MONETA reviduje střednědobý výhled, očekává nižší provozní výnosy
před 15 minutami

MONETA reviduje střednědobý výhled, očekává nižší provozní výnosy

MONETA Money Bank se rozhodla revidovat střednědobý výhled, který byl zveřejněn 6. února, z důvodu nových...
MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank) Banky Finanční sektor
Toyota kvůli pandemii zastaví výrobu ve všech evropských závodech
před hodinou

Toyota kvůli pandemii zastaví výrobu ve všech evropských závodech

Japonská automobilka Toyota dočasně zastaví kvůli pandemii nemoci COVID-19 všechny závody v Evropě. V ruském závodě...
Auta Koronavirus
Burza v Šanghaji je přes virus jedničkou v primárních nabídkách
před hodinou

Burza v Šanghaji je přes virus jedničkou v primárních nabídkách

Akciová burza v Šanghaji se v prvním čtvrtletí poprvé za téměř tři roky ocitla v čele žebříčku burz s největším...
Čína Světové akcie Primární úpis akcií (IPO)
Co musíte ráno vědět (30. března)
Co musíte ráno vědět (30. března)
00:00

Co musíte ráno vědět (30. března)

Jak světové trhy zakončily uplynulý týden, jaké novinky o víkendu zazněly v českých luzích a hájích na téma podpory...
Musíte vědět
Realitní firmy: Zrušení daně z nabytí nemovitosti by bylo správné
včera v 20:08

Realitní firmy: Zrušení daně z nabytí nemovitosti by bylo správné

Zrušení daně z nabytí nemovitosti, které navrhuje ministryně financí Alena Schillerová, by byl správný krok, který by...
Nemovitosti Realitní trh Daně
Odložení splátek úvěrů podle odborníků může pomoci
včera v 17:56

Odložení splátek úvěrů podle odborníků může pomoci

Odložení splátek úvěrů na půl roku, které navrhuje ministerstvo financí, pomůže firmám posunout problém s dostatkem...
Půjčky Banky Koronavirus
Banky: Několikaměsíční odložení splátek klientům již nabízíme
včera v 16:45

Banky: Několikaměsíční odložení splátek klientům již nabízíme

Banky několikaměsíční odložení splátek hypoték a úvěrů kvůli koronaviru již umožňují. Tímto vyjádřením reagovaly na...
Koronavirus Úvěry Hypotéky
V PONDĚLÍ V 10.00 ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
V PONDĚLÍ V 10.00 ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
včera v 16:00

V PONDĚLÍ V 10.00 ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný extrémních tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
DPA: Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 procent
včera v 13:39

DPA: Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 procent

Německá ekonomika by podle analytiků mohla v letošním roce kvůli koronaviru klesnout zhruba o pět procent, tedy...
Německo Výhled na rok 2020 Koronavirus
Opozice souhlasí s odložením splátek hypoték a úvěrů
včera v 13:35

Opozice souhlasí s odložením splátek hypoték a úvěrů

Opozice souhlasí s návrhem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na odložení splátek hypoték a úvěrů. Její...
Česká republika Česká ekonomika Hypotéky
Politico: Důsledky škrtů oslabily španělské zdravotnictví
včera v 12:40

Politico: Důsledky škrtů oslabily španělské zdravotnictví

Ohromující nárůst počtu obětí, které si ve Španělsku vyžádala pandemie způsobená koronavirem, zaměřil pozornost na...
Španělsko Zdravotnictví a zdravotní péče Evropská ekonomika
Ministerstvo financí navrhuje zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce…
včera v 12:35

Ministerstvo financí navrhuje zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce rozhýbat trh

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne vládě, aby byla zrušena čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti,...
Česká republika Česká ekonomika Podpora ekonomiky
Havlíček: Do 30. června by mohlo v ekonomice chybět až 700 miliard Kč
včera v 12:20

Havlíček: Do 30. června by mohlo v ekonomice chybět až 700 miliard Kč

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) by mohly do 30. června v ekonomice chybět zdroje za 600 až...
Česká republika Česká ekonomika Ekonomické a politické hrozby
Ministerstvo financí chce půlroční plošný odklad splácení hypoték i…
včera v 12:10

Ministerstvo financí chce půlroční plošný odklad splácení hypoték i dalších úvěrů

Ministryně Alena Schillerová (za ANO) navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o posun…
včera v 11:42

Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o posun termínu na odpověď o střetu zájmů premiéra Babiše

Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o odklad pro odpověď na závěrečnou auditní zprávu ke střetu...
Česká republika Strukturální fondy EU, operační programy, komunitární programy, národní programy Politika
Slovensko dá miliardu eur měsíčně na pomoc firmám i zaměstnancům
včera v 10:42

Slovensko dá miliardu eur měsíčně na pomoc firmám i zaměstnancům

Slovenská vláda v souvislosti s koronavirovou nákazou oznámila balík přímé finanční pomoci zaměstnancům, firmám a...
Slovensko Podpora ekonomiky Koronavirus
Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu
včera v 10:05

Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu

Dvě třetiny českých firem by ocenily, pokud by Česká národní banka zasáhla formou intervencí a podpořila oslabující...
Byznys a podnikání Česká koruna EUR/CZK
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
28. 3. 2020 21:48

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává...
Rusko Ekonomické a politické hrozby Koronavirus
Rosněfť končí své aktivity ve Venezuele, čeká konec amerických sankcí
28. 3. 2020 19:51

Rosněfť končí své aktivity ve Venezuele, čeká konec amerických sankcí

Státem kontrolovaná ruská ropná společnost Rosněfť oznámila ukončení svého podnikání ve Venezuele. Svá aktiva v této...
Venezuela Rusko Ropa