Na tyto trhy se musejí soustředit výrobci chytrých telefonů
|

Na tyto trhy se musejí soustředit výrobci chytrých telefonů

Počet lidí na Zemi překonal loni 7 miliard, internetová populace je zhruba třetinová, ale roste výrazně rychleji. Zásadním trendem v rámci spotřebitelského využití internetu je mobilní přístup na něj. A právě výrobci chytrých mobilů, které řadě uživatelů umějí nahradit funkce osobního počítače, na tomto trendu staví své strategie.

Technologie BRICS Mobilní telefony Zajímavost dne

Snaha Applu o co největší proniknutí na asijské trhy v čele s Čínou, řada patentových sporů mezi výrobci nebo snaha o oživení společnosti BlackBerry proto patří k nejdůležitějším příběhům v rámci technologického sektoru. Vedle toho mobilní operátoři rychle rozvíjejí svou infrastrukturu v Africe.

Světová populace vs. internetová populace

Internetová populace roste rychleji než počet lidí na Zemi

Evropský trh s chytrými telefony je již hodně nasycený

V Evropě má chytrý telefon "každý druhý".

Naplněnost trhu s mobilními telefony v největších evropských ekonomikách

Velké příležitosti jsou v zemích BRIC

Výhodná demografická situace (hodně mladých lidí) je pro výrobce telefonů velkým lákadlem. Proto se budou v příštích letech soustředit na rostoucí střední třídu. Zatím je ale kupní síla v těchto zemích stále hluboko pod průměrem vyspělých západních zemí.

Naplněnost trhu s mobilními telefony v zemích BRIC
Vodafone našel nový ráj. Afrika chce být mobilní
V Africe vydělává velká část dospělé populace méně než 2 USD denně. Vedle toho ale černý kontinent zažívá obrovský ekonomický boom. Pro britský Vodafone, druhého největšího mobilního operátora na světě, který zde působí již téměř dvě desetiletí, se nyní Afrika začíná stávat klíčovým trhem.