Americká výsledková sezóna za 4Q2012: Větší průšvih, než si kdo myslel
|

Americká výsledková sezóna za 4Q2012: Větší průšvih, než si kdo myslel

Dvě třetiny firem z hlavního amerického akciového indexu S&P 500 již zveřejnily své výsledky hospodaření na konci roku 2012. Okolo 60 % z nich překonalo odhady na úrovni zisku, o něco menší podíl firem se pochlubil i lepšími tržbami. Žádný důvod k euforii to ale není.

Americká ekonomika Světové akcie Výsledková sezóna

Odhady analytiků se před zveřejňováním údajů za poslední loňský kvartál totiž snižovaly několik měsíců. Jak navíc ukazuje graf, odhady celkové ziskové bilance se s postupující výsledkovou statistikou dále zhoršují.

Z 25,51 USD zisku v rámci firem z indexu S&P 500 odhadovaných na začátku roku se ve dvou třetinách výsledkové sezóny (ke konci ledna) stalo jen 23,48 USD. "Bude to znamenat 8% pokles zisku oproti čtvrtému kvartálu 2011," píší ve své aktuální zprávě analytici z Goldman Sachs. Předloni americké firmy v posledním čtvrtletí vydělaly 23,71 USD na akcii.

Výsledková sezóna v USA za 4Q2012 - bilance ve dvou třetinách

Dnešní očekávané výsledky amerických firem
Dnes oznamuje z významných amerických firem z indexu S&P 500 své hospodářské výsledky už jen společnost Moody's. Odhady analytiků, jak je nashromáždila agentura Bloomberg, v přehledných grafech.

Zdroj: Goldman Sachs